کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/20 13:55

تاکید بر مدیریت مصرف در نشست مدیران گاز و برق خوزستان

در دیدار مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و مدیرعامل شرکت گاز استان، بر همکاری‌های دو جانبه و کاهش مصرف برق و گاز تاکید شد.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، بخش قابل توجهی از تولید انرژی برق در خوزستان در نیروگاه‌های حرارتی انجام می‌شود که خوراک اصلی آن گاز است، از سوی دیگر بخش بزرگی از صنابع نفت و گاز در استان از برق تغذیه می‌کنند که همین موارد موضوع نشست عبدالله ابول پور مدیرعامل شرکت گاز خوزستان و محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، در این شرکت بوده است.
با توجه به فصل سرما و افزایش مصرف انرژی، موضوع چگونگی صرفه جویی در مصرف گاز و برق در این جلسه مطرح و مقرر شد که دو شرکت با همکاری همدیگر اقدامات مدیریت مصرفی را ادامه و به صورت مستمر در ایام سال انجام دهند.
تامین خوراک ( گاز) برای نیروگاه تولید پراکنده برق از دیگر محورهای این نشست بوده و بنا شد مطالعات مکان‌یابی احداث چند نیروگاه در شهرهای دزفول، شوش دانیال، ایذه و رامهرمز با همکاری دو شرکت انجام تا در مکانی مناسب در نزدیکی لوله‌های گاز با فشار مناسب و نیز پست‌های فوق توزیع احداث شوند.
بررسی مدیریت مصرف گاز در نیروگاه‌ها، از دیگر محورهای مطرح شده از سوی مدیران عامل و معاونان دو شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و گاز استان بوده است.
  • خبرنگار:حسن دهقاني
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر