کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/20 14:15
طی سال‌جاری؛

56 میلیون مترمکعب فاضلاب در کردستان تصفیه شد

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای کردستان از تصفیه 56 میلیون و 461 هزار مترمکعب فاضلاب در سطح این استان از ابتدای امسال خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جمشید زرین" با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 170 هزار نفر معادل 96 درصد جمعیت شهرنشین استان زیر پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند؛ همچنین 8 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای استان با ظرفیت تصفیه مجموع 220 هزار مترمکعب در سال در کردستان فعالیت می‌کنند. اولین تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی استان نیز طی 8 سال اخیر وارد مدار شده است.
وی افزود: در همین راستا در سال‌جاری 56 میلیون و 461 هزار و 508 مترمکعب فاضلاب در سطح استان تصفیه شده است.
معاون توسعه و بهره‌برداری شرکت آبفای کردستان تصریح کرد: به زودی و در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کامیاران به مدار می‌آید که با احتساب آن تعداد تصفیه خانه‌های فاضلاب استان به 10 واحد خواهد رسید.
زرین خاطرنشان کرد: این طرح اهداف مختلفی را در حوزه اقتصادی و اجتماعی دنبال می‌کند که از جمله اهداف اجتماعی آن می‌توان به حفاظت از محیط‌زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب خاک و هوا، ارتقای سطح بهداشت و سلامت عمومی، جلوگیری از آلودگی سفره آب‌های زیرزمینی، جلوگیری از مصرف فاضلاب خام جهت کشاورزی و بهبود مسائل زیبا شناختی سطح شهر اشاره کرد.
به گفته معاون توسعه و بهره‌برداری شرکت آبفای کردستان در حوزه اقتصادی نیز اثرات اجرای طرح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کامیاران، افزایش رفاه عمومی و سطح زندگی، تبدیل هزینه‌های سنگین درمان به هزینه‌های اندک پیشگیری، تزریق پساب به آبخوان‌های اطراف برای تغذیه سفره آب‌های زیرزمینی، تبدیل آب از چرخه یکبارمصرف و مخرب به چرخه چندبار مصرف و سازنده، درآمدزایی و ایجاد اشتغال و ایجاد زمینه توسعه آینده شهر است.
  • خبرنگار:ادریس شریفی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر