کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/20 12:51

پیشرفت ۸۰ درصدی لایروبی و ساماندهی رودخانه گرگانرود در استان گلستان

سرپرست اداره منابع آب کلاله و مراوه تپه از پیشرفت ۸۰ درصدی عملیات لایروبی و ساماندهی بخشی از رودخانه گرگانرود در محدوده روستای گوگچه کلاله و روستاهای کچیک، قرناوه و یانبلاغ شهرستان مراوه تپه در استان گلستان خبر داد.

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، "احمد پارسایی‌راد" با اعلام این خبر افزود: پروژه‌های لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها با هدف عبور ایمن سیلاب‌های احتمالی از نقاط بحران ساز با رویکرد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران تعریف و عملیاتی می‌شود.

وی ادامه داد: در همین راستا بخشی از رودخانه گرگانرود در محدوده‌های روستای گوگچه کلاله و روستاهای کچیک‌، قرناوه و یانبلاغ اداره منابع آب کلاله و مراوه تپه با حجم ۳۱۳ هزار مترمکعب و اعتبار بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات کنترل سیلاب در حال اتمام است.

سرپرست اداره منابع آب شهرستان کلاله و مراوه تپه تصریح کرد: اداره منابع آب کلاله و مراوه تپه عملیات لایروبی و ساماندهی بخشی از سرشاخه‌های اترک در شهرستان مراوه تپه و سرشاخه‌های گرگانرود در یل چشمه کلاله را دستور کار دارد که در مرحله تحویل به پیمانکار بوده و در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.
  • خبرنگار:زهرا خورشیدکلائی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر