کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/10/16 14:10

رصد روشنایی بزرگراه‌ها در راستای تعدیل مصرف انرژی پایتخت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از رصد روشنایی بزرگراه‌ها در راستای تعدیل مصرف انرژی مناطق 22 گانه پایتخت خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین صبوری" در حاشیه بازدید از وضعیت میزان روشنایی مناطق 22 گانه پایتخت گفت: در این بازدید وضعیت روشنایی اتوبان‌ها، بزرگراه‌ها، بلوارها، بوستان‌ها، پارک‌ها و میادین مناطق 22 گانه پایتخت بررسی و مورد سنجش قرار گرفت و همچنین میزان نور روشنایی‌ها اندازه گیری و استاندارد سازی شد. 
وی با بیان این که یکی از اولویت‌های صنعت برق کشور تمرکز بر اصلاح الگوی مصرف و مدیریت بهینه انرژی است، هدف از این بازدید را توجه و اهمیت به نیازهای شهروندان پایتخت از شرکت عنوان کرد و افزود: در راستای رعایت منشور اخلاقی و پایبندی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به ارائه برق پایدار و مستمر به شهروندان، نظارت و توجه مدیران بر روشنایی معابر تمامی مناطق 22 گانه پایتخت برای رفاه حال شهروندان در دستور کار قرار داده و تاکید شده است.
صبوری با بیان این که شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ مصرف انرژی سازمان‌های دولتی را به طور مستمر پایش می‌کند، گفت: در حال حاضر روزانه حدود 300 میلیون کیلووات ساعت مصرف روزانه برق و 600 میلیون متر مکعب مصرف گاز خانگی و تجاری کشور است که تنها با کاهش یک درجه ای دمای محل کار یا خانه می‌توانیم شش درصد انرژی را صرفه‌جویی کنیم.
وی با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده در خصوص سوخت نیروگاه‌های کشور نیز گفت: با توجه به این که درست مصرف کردن انرژی کمک شایانی به پایداری صنعت برق می‌کند و با توجه به افزایش مصرف سوخت نیروگاه‌های کشور در ماه‌های اخیر، تنها با کاهش یک درجه‌ای انرژی می‌توان به دستاوردهای مهمی در این خصوص دست پیدا کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ همچنین در راستای سنجش میزان نور روشنایی بزرگراه‌ها و معابر به‌طور مستمر اقدام به اصلاح روشنایی مطابق استاندارهای ارائه شده کرده است که خوشبختانه با اجرای این طرح و همکاری شهروندان پایتخت، صرفه‌جویی فراوانی در این خصوص انجام گرفته است.
  • خبرنگار:محمدعلی منصوری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر