کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/16 14:36

تولید بیش از 41 میلیون متر مکعب آب در روستاهای استان همدان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از تولید 41 میلیون و 370 هزار متر مکعب آب در 9 ماهه سال جاری برای مشترکان روستایی استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید هادی حسینی بیدار" با اشاره به اینکه استان همدان دارای یک هزار و 61 روستا است، گفت: از این تعداد 797 روستا با 531 هزار و 673 نفر جمعیت تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه خدمت رسانی به همه مشترکان همواره در اولویت اقدامات ما قرار دارد به خدمات ارائه شده به روستاها در سال جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت 41 میلیون متر مکعب آب با حفر 900 حلقه چاه، 59 رشته قنات و 240 دهنه چشمه برای مشترکان روستایی استان تولید شده است.
وی اظهار کرد: تکمیل و بازسازی 90 مورد مجتمع آبرسانی روستایی به همراه اجرای 2 مورد مجتمع آبرسانی روستایی دیگر نیز در بازه زمانی مذکور عملیاتی شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه با توجه به وقوع تنش آبی در سال‌های اخیر، برخی از روستاهای استان تحت پوشش آبرسانی سیار قرار گرفته است، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون مجموعا 18 روستا با 3 هزار و 488 نفر و یک هزار و 64 خانوار، به صورت دائم تحت پوشش آبرسانی سیار قرار گرفتند که از این تعداد 3 روستا در شهرستان همدان، 2 روستا در شهرستان کبودراهنگ و 15 روستا در شهرستان فامنین بوده است.
وی افزود: در مجموع در بازه زمانی یاد شده 657 سرویس آب با 6 هزار و 6 متر مکعب به وسلیه تانکرهای آبرسانی در روستاهای مذکور به صورت دائمی آبرسانی شده است.
وی عنوان کرد: از مجموع 18 روستای تحت آبرسانی سیار دائمی، 7 روستا غیر تحت پوشش و بقیه تحت پوشش خدمات آبفا قرار دارند.
وی همچنین یادآور شد: از 657 سرویس آب انتقال داده شده به روستاهای مذکور، 109 سرویس برای روستاهای غیر تحت پوشش و 203 سرویس برای روستاهای تحت پوشش بوده است.
  • خبرنگار:مسعود دلاوری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر