کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/15 12:09
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی:

صرفه‌جویی 10 درصدی مردم در مصرف گاز و برق سبب پایداری شبکه برق می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: با سردی هوا و افزایش مصرف گاز مشترکان، فشار مضاعفی به نیروگاه‌های برق وارد شده و با صرفه‌جویی 10 درصدی توسط مردم، شبکه برق و همچنین گاز پایدار خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اکبر حسن بکلو" با اشاره به کاهش دما در سطح آذربایجان غربی اظهار کرد: کاهش دما سبب افزایش مصرف گاز و برق توسط مشترکان می‌شود و با توجه به اینکه برای کاهش آلودگی هوا نیروگاه‌ها از سوخت گاز استفاده می‌کنند مشترکان اگر در مصرف برق و گاز خود صرفه‌جویی کنند هر دو شبکه توزیع برق و گاز پایدار خواهد ماند.
وی افزود: کاهش 10 درصدی در مصرف گاز و برق با رعایت نکات آموزشی ساده قابل تحقق بوده و درصورت رعایت نکات مدیریت مصرف، برق مصرفی مشترکان رایگان خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بر اساس طرح شرکت توانیر تلاش شده است تا ساعت 21 به بعد که محدودیت تردد وجود دارد روشنایی معابر و بزرگراه ها کاهش یابد تا فشار بر شبکه توزیع در ساعات سرد شب کاهش یابد.
حسن بکلو اعلام کرد: صاحبان مشاغل، ادارات و بانک ها هم با خاموش یا کم نور کردن تابلو‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی از هدررفت سرمایه ملی جلوگیری کنند تا خانه مردم گرم و روشن بماند.
وی اشاره کرد: بر اساس اعلام شرکت توانیر و با یک درمیان کردن روشنایی معابر و حذف روشنایی غیرضروری در جاده‌ها حداقل به‌میزان 500 مگاوات صرفه‌جویی شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی تاکید کرد: استفاده حداکثری از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش و جلوگیری از هدررفت انرژی با پوشاندن درز‌ها و ...، راهکار‌های ساده و بدون هزینه برای مدیریت مصرف برق در فصل زمستان است.
  • خبرنگار:کبری جوادی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر