کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/16 07:25

تامین آب شهرک‌های صنعتی جزو اولویت‌های کاری شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: تامین آب شهرک‌های صنعتی استان در اولویت کاری این شرکت قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمد قندهاری" در جلسه بررسی تامین آب شهرک صنعتی بیرجند که با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، نمایندگانی از استانداری خراسان جنوبی، فرمانداری بیرجند، کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی و شرکت خدماتی شهرک‌های صنعتی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آبی در استان و به خصوص دشت بیرجند، تامین آب در شهرک صنعتی بیرجند با محدودیت مواجه شده است.
وی افزود: به‌رغم محدودیت شدید منابع آبی دشت بیرجند شرکت آب منطقه‌ای تمام تلاش خود را برای تامین آب پایدار و با کیفیت شهرک صنعتی در راستای ایجاد و توسعه اشتغال برای بیش از 2 هزار نفر انجام خواهد داد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تامین آب برای شهرک صنعتی می‌بایست در سه برنامه زمان‌بندی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام شود.
وی تعیین اولویت‌های نیاز آبی صنایع در تمامی شهرک‌های صنعتی استان را یک اصل دانست و افزود: به منظور مدیریت بهتر منابع آب موجود، شرکت شهرک‌های صنعتی با هماهنگی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سازمان صمت استان نیاز آبی صنایع بر اساس اولویت‌بندی به این شرکت ارائه نماید.
قندهاری گفت: از جمله اقدامات کوتاه مدت در خصوص تامین آب شهرک‌های صنعتی بازنگری در سیستم آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی و بررسی کیفیت خطوط انتقال داخل شهرک است.
وی بررسی جابجایی یک حلقه چاه موجود در شهرک صنعتی را با هدف افزایش کیفیت آب تا 10 روز آینده توسط این شرکت را از برنامه‌های کوتاه مدت عنوان کرد و افزود: پساب در آینده نزدیک به عنوان پایدارترین منبع آبی برای شهرک صنعتی بیرجند محسوب خواهد شد، بنابراین استفاده از پساب برای صنایعی که امکان بهره‌مندی از این پتانسیل را دارند، توصیه می‌شود.
  • خبرنگار:حامد کاظمی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر