کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/16 08:14
در دهه فجر سال جاری؛

اولین سد استان یزد آبگیری می‌شود

معاون عمرانی استاندار یزد، از آبگیری سد خوانسار (هرات) به عنوان اولین سد استان، در دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، عملیات اجرایی این سد اواخر خردادماه سال آتی به اتمام خواهد رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در جریان بازدید از پروژه سد خوانسار، بر اهمیت اتمام طرح‌های نیمه تمام در استان تاکید و اظهار کرد: در سال گذشته تعدادی از طرح‌های استان از جمله پروژه سد خوانسار که از اولویت زیادی برخوردار است، جهت تخصیص بودجه انتخاب شد.
وی افزود: ما تخصیص کامل اعتبار این طرح را پیگیری می‌کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.
صادقیان با بیان این که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، سد خوانسار در دهه فجر سال جاری آبگيري می‌شود، گفت: با تخصیص بودجه لازم عملیات اجرایی این سد تا خردادماه سال آتی به اتمام خواهد رسید.
در ادامه "محمدمهدي جواديان‌زاده" مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد نیز خاطرنشان کرد: پروژه سد خوانسار که در سال ۸۸ عملیات احداث آن آغاز شد، با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه گردید که خوشبختانه اکنون به انتهای کار خود رسیده است.
وی گفت: این سد علاوه بر تامین حقابه‌های کشاورزی منطقه، به میزان 2 میلیون متر مکعب تامین آب شرب و یک میلیون متر مکعب تامین آب صنعت منطقه را بر عهده خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد خاطرنشان کرد: امیدواریم بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این پروژه تا پایان خردادماه به بهره‌برداری کامل برسد.
  • خبرنگار:لیلا احمدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر