کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/15 13:40

مدیریت مصرف انرژی نقش بسزایی در کاهش آلایندگی هوا دارد

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت مصرف انرژی نقش بسزایی در کاهش آلایندگی هوا دارد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا نظری" در دیدار با مدیران شرکت توزیع برق استان مرکزی با بیان این مطلب افزود: موضوع پدافند غیرعامل برای پیشگیری از قطعی گاز و برق که هر دو ضروریات زندگی مردم هستند بایستی بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی با توجه به زیرساخت‌های مناسب جهت احداث نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان خمین گفت: باید این موضوع در دستور کار و حمایت بیشتر مسئولان قرار گیرد، زیرا افزون بر تولید انرژی بیشتر نقش مهمی در درآمدزایی و توسعه اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال پایدار دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با اشاره به اینکه موقعیت مکانی خمین از نظر آب و هوایی برای احداث نیروگاه خورشیدی بسیار مناسب است، بیان کرد: این مهم در کاهش آلودگی زیست محیطی بسیار تاثیرگذار است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم در این دیدار بر ضرورت مدیریت مصرف برق و گاز توسط شهروندان تاکید کرد و افزود: در صورت عدم همکاری توسط مشترکان مجبور به اعمال خاموشی هستیم.

"محمد اله داد" افزود: اصلاح قیمت‌های انرژی، هدفمند شدن پرداخت یارانه‌ها و واقعی شدن هزینه‌ها در رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد گاز کشور در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود، افزود: با توجه به شرایط کرونایی، آلودگی هوا و محدودیت‌های تنفسی و به منظور تامین برق پایدار، مصرف انرژی کشور باید کاهش یابد.
اله داد تصریح کرد: با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق، می‌توان مصرف گاز نیروگاه‌ها را معادل ۷۰ میلیون مترمکعب کاهش داد که این صرفه‌جویی به‌طور کامل، محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها را برطرف می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: با راهکار‌های ساده‌ای مانند خاموش کردن یک لامپ اضافه و کاهش یک درجه‌ای دمای محیط، کم کردن شعله بخاری و یا کاهش دمای ترموستات می‌توان میزان مصرف را تا 10 درصد کاهش داد.
​وی همچنین در این دیدار به پیگیری بهبود وضعیت معیشتی زندگی کارکنان و همسان سازی حقوق بازنشستگان توسط رییس مجمع نمایندگان مجلس تاکید کرد.
  • خبرنگار:مریم آجرلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر