کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/15 11:46

بازسازی خطوط برق ۲۰ کیلوولت بافت قدیمی گرگان آغاز شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: با اجرای زمینی کردن کابل ۲۰ کیلوولت در بافت قدیمی و مرکزی گرگان، این منطقه از برق پایدار بهره‌مند می‌شوند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی اکبر نصیری" در حاشیه بازدید از اجرای پروژه زمینی کردن خطوط ۲۰ کیلوولت در بافت قدیمی و مرکزی گرگان افزود: این منطقه جزو مناطق حساس و مهم شهرگرگان بوده به همین جهت اجرای پروژه تعویض کابل های روغنی فرسوده شهر گرگان از حساسیت خاصی برخوردار است چراکه علاوه بر تغذیه مرکز شهر، امکان رینگ و جابجایی بار فیدرهای در مرکز شهر را فراهم می‌کند.
وی افزود: به‌دلیل فرسودگی و وجود مفصل‌های متعدد که طی سال‌های قبل به منظور رفع اتصالی‌ها اجرا شده است، باعث شد تا ضریب پایداری شبکه مذکور بسیار پایین‌تر از شاخص‌ها برسد.
نصیری اضافه کرد: در این قسمت از شهر به‌دلیل بافت تاریخی و حفظ و حراست از آنها نیازمند وجود زیرساخت‌های مناسب بوده طوری‌که در حال حاضر افزایش بار فزاینده‌ای در این قسمت وجود دارد و نیاز مبرم به اجرای شبکه برق دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان اضافه کرد: شبکه‌های ایجاد شده در این مناطق خیلی قدیمی بوده و اتصالی‌های زیادی را در برداشته که جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به لوازم برقی منازل و کسبه‌ای که در این بافت قرار دارند، شبکه برق به‌طور کلی بازسازی می‌شود.
شایان ذکر است در حوزه مدیریت توزیع نیروی غرب گرگان 39 هزار و 500 متر کابل زمینی وجود دارد که حدود 3000 متر آن در این بافت تاریخی قرار دارد و این نقاط به جهت تغذیه نقاط مهم مرکز شهر گرگان و پست‌های زمینی و همچنین رینگ و جابجایی بار خطوط 20 کیلوولت از اهمیت خاصی برخوردار است.
  • خبرنگار:رحمت قره‌خانی الوستانی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر