کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/15 09:49
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان:

برای حفظ پايداري شبكه سراسري برق، مدیریت مصرف برق باید در اولویت قرار گیرد

با کاهش 10 درصدی مصرف برق و گاز، مشكلي در تامين برق و گاز استان گیلان در روزهای سرد سال به وجود نخواهد آمد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، « بهمن داراب زاده» با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما گفت: به علت سرمای زمستان، شاهد رشد مصرف گاز در استان و در صورت تداوم مصرف بیش از حد گاز، نيروگاه‌ها با كمبود سوخت مواجه می‌شوند و پايداري شبكه برق دچار مشكل خواهد شد، به همين علت همه باید تلاش کنیم تا با اطلاع رسانی صحیح و بهنگام، مصرف بهینه را در بخش برق، گاز و ... نهادینه کنیم.
وی با اشاره به پایداری کامل شبکه‌های انتقال و فوق توزیع شرکت برق منطقه ای گیلان افزود: هموطنان با اقداماتي ساده مانند خاموش كردن لامپ‌هاي اضافي در منازل و ادارات و يا كاستن يك درجه  دماي محيط، مي‌توانند تا 10 درصد مصرف برق و گاز استان را كاهش دهند كه با چنين اقدامات ساده و همكاري مردم، مشكلي در تامين برق و گاز در استان در چند روز سرد سال به وجود نخواهد آمد.
داراب زاده گفت: اقدامات پيشگيرانه و فرهنگ‌سازي جهت جلوگيري از اعمال خاموشي برق ناشي از كمبود سوخت در نيروگاه ها باید به جد پیگیری شود و همه باید احساس تکلیف و همکاری کنیم تا با ایجاد حساسیت در این بخش بتوانیم از اعمال خاموشي ناشي از كمبود سوخت جلوگیری کنیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به فعال بودن 6  نیروگاه تولید برق در استان گیلان، گفت: 6 نیروگاه شامل سیکل ترکیبی پره سر، شهید بهشتی لوشان، سیکل ترکیبی گیلان، گیل و آذر ایرانیان، مولد کاسپین، مولد کیسم از نیروگاه‌های فعال در استان گیلان بوده که با سوخت گاز، انرژی برق تولید می‌کنند.
  • خبرنگار:حسين اميدخواه
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر