کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/10/15 08:32
در سال 99 صورت گرفت؛

سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی در حوزه آب خراسان جنوبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی و رئیس شورای انسجام بخشی مدیران عامل صنعت آب و برق استان از سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی در حوزه آب خراسان جنوبی در سال 99 خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین امامی" در مراسم اهدای لوح تقدیر وزیر نیرو به نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به پاس همراهی در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به همراه نسخه‌ای از کتاب "دلگرمی‌ها و همراهی‌ها" از سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی در حوزه آب خراسان جنوبی خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این دیدار از خدمات وزیر نیرو تقدیر و تشکر کرد و گفت: ایشان وزیری با دانش، با ابتکار و با انگیزه است و خدمات زیادی به مردم ارائه کرده است.
حسین امامی در این دیدار ضمن اعطای لوح تقدیر وزیر نیرو، به ارائه گزارش مجملی از اقدامات صورت گرفته در شرکت آب و فاضلاب استان به ویژه در بخش آبرسانی روستایی پرداخت.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون تعداد 26 پروژه با مبلغ 42 میلیارد تومان افتتاح شده است، اظهار کرد: در استان انسجام و تعامل خوبی بین این شرکت و  قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی، بنیاد علوی، بنیاد برکت و سایر نهادهای حمایتی شکل گرفته است تا مشکلات آب مناطق روستایی با اولویت مناطق مزری و محروم مرتفع شود.
وی افزود: از جمله در شهرستان زیرکوه پروژه آبرسانی روستای گزخت با 200 خانوار جمعیت با همکاری بسیج سازندگی و خیرین در حال انجام شدن است، همچنین در شهرستان درمیان با همکاری سپاه، پروژه آبرسانی روستای اشک به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی پروژه آبرسانی روستای خیرآباد این شهرستان نیز با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی به‌زودی آغاز می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه این مجموعه با کمیته امداد و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در راستای حل مشکلات آبرسانی روستاهای درمیان خبر داد و افزود: مجتمع آبرسانی خوشاب با 3400 نفر جمعیت که در منطقه مرزی واقع شده نیز از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شود.
امامی از افزایش ظرفیت ناوگان آبرسانی سیار به دو برابر در سال جاری خبر داد و گفت: چهار تانکر جدید نیز به‌زودی تحویل این مجموعه می‌شود که با این اقدامات به ثبات مناسبی در بحث آبرسانی سیار خواهیم رسید.
وی گفت: در شش ماهه نخست سال 12 هزار سرویس آبرسانی سیار برای 430 روستا در راستای تامین آب شرب سالم و بهداشتی، حمل شده است.
وی از آبرسانی به 20 روستای استان با همکاری بنیاد برکت، بنیاد علوی و بسیج سازندگی با جمعیتی بالغ بر 5800 نفر تا پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال 1400 روستاهای پرجمعیت استان با اولویت مناطق مرزی و محروم از آب شرب سالم برخوردار می‌شوند.
وی ادامه داد: آبرسانی به 10 روستای دیگر با جمعیتی بالغ بر 900 نفر تا مرداد ماه سال آبنده در دستور کار شرکت قرار دارد.
وی گفت: همچنین پیگیر استفاده از ظرفیت ماده 56 هستیم تا بتوانیم با عقد تفاهم‌نامه با بانک‌ها پروژه‌های آبرسانی روستایی را تا دو سال آینده به سرانجام برسانیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مهمترین پروژه‌های اجرا شده در مناطق شهری نیز اشاره کرد و یادآور شد: چند پروژه برای پایدارسازی آب مناطق شهری انجام شده یا در دست اجرا است که می‌توان به ساخت مخزن 5000 مترمکعبی قاین، مخزن 2000 مترمکعبی بیرجند، مخزن 2000 مترمکعبی سرایان که افتتاح شده و مخزن 1000 مترمکعبی خوسف که تا پایان سال به اتمام می‌رسد، اشاره کرد.
امامی از سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی در بخش آب استان در سال جاری خبر داد و گفت: همچنین در بخش فاضلاب نیز از ابتدای سال تا کنون 13 کیلومتر اجرایی شده است و این رقم تا پایان سال به 24 کیلومتر می‌رسد.
وی ادامه داد: بهره برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب بیرجند، بیع متقابل جهت ایجاد تاسیسات فاضلاب در شهرهای قاین و سربیشه به مبلغ 1100 میلیارد ریال تا پایان سال نیز در دستور کار شرکت قرار دارد.
  • خبرنگار:مژگان حمیدی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر