کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/13 20:06
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي عنوان کرد:

خاموش كردن روشنايي‌هاي غيرضروري در سطح شهرها و جاده‌ها با جديت ادامه يابد/ دعوت از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي، با بیان اینکه خاموش كردن روشنايي‌هاي غيرضروري در سطح شهرها و جاده‌ها بايد با جديت ادامه يابد، گفت: به دليل برودت هوا، رشد مصرف گاز بيشتر از ميزان پيش‌بيني شده بوده و به همين دليل در برخي از نيروگاه‌ها مجبور به استفاده از سوخت دوم شده‌ايم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حائری" در جلسه ویدئوکنفرانسی ستاد مديريت سوخت نيروگاه‌ها، صنايع و مديريت مصرف انرژي (گاز و برق) كشور که با حضور مديرعامل توانير و مديران عامل شركت‌هاي برق منطقه‌اي و توزيع سراسر كشور با هدف تاثيرگذاري در مصرف سوخت نيروگاهي برگزار شد، با توجه به تجربه دو هفته گذشته، بر لزوم هماهنگي‌هاي بيشتر در ميان دستگاه‌هاي مسئول تاكيد کرد.

وی اين جلسه را نشستي تعاملي با هدف كمك به كاهش مصرف گاز كشور برشمرد و ضمن دعوت از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز به منظور تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها گفت: به دليل برودت هوا، رشد مصرف گاز بيشتر از ميزان پيش‌بيني شده بوده و به همين دليل در برخي از نيروگاه‌ها مجبور به استفاده از سوخت دوم شده‌ايم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به اين كه صنعت برق در تابستان كار بزرگي در كنترل پيک انجام داد، خاطرنشان كرد: نتيجه همه فعاليت‌ها باعث شد كه رشد پيک‌ در تابستان امسال به يك درصد كاهش يابد.

وي ادامه داد: با كاهش رشد پيک در نهايت هزينه‌هاي سالانه كاهش و سرمايه‌گذاري‌ها به سمت زمينه‌هاي زيرساختي ديگر سوق پيدا كرد.

به گفته معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي، اين تجربه‌اي بود كه در كارنامه مديران صنعت برق ثبت شد و بر اساس اين تجربه نيز مقرر شد كه در تعامل با مسئولان استاني و همكاران وزارت نفت و شركت گاز، مديريت مصرف انرژي را داشته باشيم تا همكاران شركت گاز بتوانند گاز رساني به مشتركان خانگي را بدون مشكل داشته باشند.

وي همچنين در خصوص كاهش روشنايي‌ها نيز با تصريح اينكه ما روشنايي‌هاي غيرضروري را كاهش مي‌دهيم و روشنايي‌هاي ضروري باقي مي‌ماند، خاطرنشان كرد: كنترل روشنايي‌هاي غيرضروري به خودي خود نشانگر آن است كه ما براي برطرف کردن مشکلات نيازمند مديريت مصرف هستيم‌.

حائری ادامه داد: روشنايي‌هاي غيرضروري باعث مي‌شود كه منابع سوخت‌ ما هدر رود، همچنين دستگاه‌هاي اداري نيز بايد از روشن نگه داشتن سيستم‌هاي گرمايشي پس از ساعات كاري بپرهيزند.

وی تاكيد كرد: با مجموع اقدامات بايد مصرف سوخت نيروگاه‌ها تا 10 ميليون ليتر در روز  كاهش يابد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر