کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/10/09 08:09

آغاز لایروبی ۶ کیلومتر از رودخانه تجن در سرخس

عملیات لایروبی بخشی از رودخانه تجن در محدوده روستای نوروزآباد سرخس آغاز شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیر امور منابع آب سرخس با اعلام این خبر گفت: هر ساله در زمان بارندگی و طغیان رودخانه کشف‌رود مشکلاتی برای کشاورزان منطقه ایجاد و تهدیدی برای روستاهای حاشیه این رودخانه محسوب می‌شود، به همین منظور در راستای اقدامات حفاظت از منابع آب و ساماندهی رودخانه‌ها در دشت سرخس عملیات لایروبی و بازگشایی مسیل‌های شهرستان با جدیت در حال پیگیری و انجام است.
"محمدرضا عبادی‌نژاد" خاطرنشان کرد: فاز اول لایروبی رودخانه تجن به طول ۶ کیلومتر و حجم تقریبی ۳۰۰ هزار مترمکعب در حال انجام است که با تامین اعتبارات لازم در ادامه سایر نقاط حساس و حادثه‌خیز این رودخانه در محدوده روستای قاسم آباد هم لایروبی خواهد شد.
مدیر امور آب سرخس ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه قضایی، مرزبانی و منابع طبیعی که در انجام رفع تصرفات و لایروبی انهار و رودخانه‌ها همکاری بسیار خوبی با این امور داشتند، تصریح کرد: با لایروبی این رودخانه در زمان وقوع سیلاب‌ها خطرات کمتری زمین‌های کشاورزی و روستاهای واقع در این محدوده را تهدید خواهد کرد.
رودخانه مرزی تجن که از تلاقی دو رودخانه کشف‌رود و هریرود در نقطه مرزی پل‌خاتون تشکیل می‌شود، پس از طی مسیر حدود ۷۰ کیلومتر به کشور ترکمنستان وارد می‌شود.
  • خبرنگار:سمانه کفاش زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر