کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/09/12 13:18

آبگیری 48 میلیون مترمکعبی سد رییسعلی دلواری در بوشهر

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به آمار ایستگاه‌های باران سنجی شرکت آب منطقه‌ای، میانگین بارش استان از ابتدای سال آبی جاری (یکم مهر ماه) تا کنون را ۸۶.۵ میلی‌متر عنوان کرد و گفت: تاکنون 48 میلیون مترمکعب از مخزن سد رییسعلی دلواری آبگیری شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی محمدی" با اشاره به میانگین 256 میلی‌متری بارندگی سالانه استان بوشهر اظهار کرد: با توجه به بارش‌های اخیر، حدود 34 درصد از میانگین بارندگی بلند مدت استان بوشهر تحقق یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه بارشی اخیر از ۷ تا ۱۰ آذر به طور میانگین ۵۴ میلی‌متر باران در استان باریده که نسبت به میانگین مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم.

محمدی با اشاره به عمده تاثیرگذاری سامانه‌های بارشی اخیر در شمال استان اضافه کرد: از ابتدای سال آبی جاری تا کنون رودخانه‌های استان ۲۳۵ میلیون مترمکعب آورد داشته‌اند که ۱۴۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به دو سامانه بارشی اخیر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه بارشی اخیر موفق به ذخیره سازی 48 میلیون متر مکعب آب در سد رییسعلی دلواری شده‌ایم و علاوه بر آن 52 میلیون مترمکعب آب نیز از طریق بندها، وارد شبکه‌های آبیاری شده تا در اختیار بهره برداران این حوزه قرار گیرد.

  • خبرنگار:محمدرضا جهانشاهی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر