کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/09/12 12:39

آبرسانی به 72 روستا در خراسان رضوی تا پایان سال

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از آبرسانی به 72 روستای این استان تا پایان سال جاری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید ابراهیم علوی" افزود: 48 هزار جمعیت ساکن در این تعداد روستا طی دو مرحله و در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از آب شرب پایدار برخوردار می‌شوند. 
وی افزود: ساخت 51 مجتمع با 760 روستای زیرپوشش هم از محل منابع مالی صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون 22 مجتمع به بهره‌برداری رسیده و مابقی در دست اقدام است. 
وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این تعداد پروژه را 5 هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: تاکنون 12 هزار میلیارد ریال در اجرای پروژه‌های آبرسانی از سوی صندوق توسعه ملی پرداخت شده است. 
وی با بیان اینکه سالانه 120 میلیون مترمکعب تولید و در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد، اظهار داشت: 75 درصد جمعیت روستایی در خراسان رضوی از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند.
به گفته وی، برای هر روستایی در شبانه‌روز 120 لیتر آب در نظر گرفته شده است که این عدد در برخی روستاها به 400 لیتر می‌رسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی، عامل این افزایش مصرف را وجود دام در روستاها دانست و خاطرنشان کرد: بابت هر متر مکعب آب روستایی معادل 50 درصد آب شهری دریافت می‌شود.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر