کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/09/12 08:32
از ابتدای سال آبی تاکنون نسبت به سال آبی گذشته؛

ورودی سدهای تهران 15 درصد کاهش یافت

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: به‌رغم بارش‌های اخیر در سطح استان، همچنان حجم آب ورودی به سدهای تهران از ابتدای سال آبی تاکنون در مقایسه با سال آبی گذشته با کاهش 15 درصدی همراه است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد شهریاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر میزان ورودی سدهای پنچگانه استان تهران از ابتدای سال آبی 139 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با 163 میلیون متر مکعبی مدت مشابه سال گذشته، 15 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
وی همچنین افزود: حجم آب ورودی به مخازن سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو از ابتدای سال آبی تاکنون به ترتیب 34.5، 29، 27، 25 و 23 میلیون مترمکعب برآورد شده که به‌غیر از سدهای امیرکبیر و طالقان در سایر سدهای استان با کاهش حجم ورودی آب مواجه هستیم.
شهریاری در ادامه با اشاره به بارش 58 میلی‌متری از ابتدای آذر ماه و 94.5 میلی‌متری از ابتدای سال آبی تاکنون گفت: درحال حاضر میزان ذخیره آب در مخازن سدهای پنجگانه تهران 635 میلیون متر مکعب است که این میزان در مقایسه با 727 میلیون متر مکعب سال گذشته، 92 میلیون مترمکعب کاهش یافته است.
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان خاطرنشان کرد: با عنایت به وضعیت فعلی حجم ذخیره آب در سدهای امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو که به ترتیب 110، 39، 69، 255 و 162  میلیون متر مکعب است و با توجه به شرایط کرونایی حاکم در استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از شهروندان خواهشمندیم که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند.
  • خبرنگار:نرگس شیخ الاسلامی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر