کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/09/04 09:51
استاد بین‌الملل حوزه انرژی دانشگاه تهران عنوان کرد:

«اشتغالزایی» و «ارزآوری» حاصل طرح‌های جدید در حوزه آب و برق

استاد بین‌الملل حوزه انرژی دانشگاه تهران گفت: حمایت از بخش خصوصی و اولویت بخشیدن به اجرای طرح‌های «صنایع آب و برق» با رعایت شاخص‌هایی همچون «مقرون به صرفه بودن»، «اشتغالزایی» و «ارزآوری» از ویژگی‌های مدیریت بهینه وزارت نیرو است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن مرادی" با اشاره به عملکرد خوب وزارت نیرو در حوزه افتتاح پروژه‌های صنعت «آب و برق» گفت: اجرایی کردن پروژه‌های صنعت آب و برق، نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی دارد، ولی «وزارت نیرو» با وجود مشکلات مختلفِ پیش‌رو به دلیل تحریم، اقدام به اجرای طرح‌های جدید و بازنگری در طرح‌های موجود کرده است.
وی ضمن اشاره به اینکه مدیریت پروژه‌ها در شرایط فعلی می‌تواند کشور را در رسیدن به اهداف از پیش تعریف شده یاری کند، افزود: عملیاتی کردن پروژه‌های مختلف در صنایع «آب و برق» با توجه به تحریم و مشکلات شیوع ویروس کرونا، با رعایت شاخص‌هایی همچون «مقرون به صرفه بودن»، «رفع نیاز داخلی» و «حمایت از ساخت داخل و تقویت صادارت» صورت می‌گیرد و در این راستا، اولویت‌بندی طرح‌ها بر اساس این شاخص‌ها، بسیار کارگشا خواهند بود.
استاد بین‌الملل حوزه انرژی دانشگاه تهران اظهار کرد: اجرای هفتگی پروژه‌های آب و برق در کشور و اعتمادسازی به بخش خصوصی در صنعت آب، برق و انرژی‌های نو فرآیندی است که در راستای اولویت‌بندی طرح‌های «صنایع آب و برق» صورت گرفته و باعث اشتغالزایی خوبی نیز می‌شود.
مرادی حمایت از بخش خصوصی در زمینه «سرمایه‌گذاری» و «صادرات» در راستای حفظ منافع ملی کشور را، خوب توصیف کرد و افزود: «رونق تولید» شاخصی است که با حمایت از سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان داخلی و رفع موانع تولید حاصل می‌شود و البته حمایت از سرمایه‌گذار خارجی نیز در کشور بدون در نظر گرفتن هیچ امتیازی در مقایسه با سرمایه‌گذاران داخلی می‌تواند به رقابتی کردن رشد صنعت در داخل کشور کمک کند.
وی استفاده از ظرفیت‌های بازار کشورهای همسایه را فرصتی برای توسعه صادرات کالاهای حوزه «صنعت آب و برق» ذکر و خاطرنشان کرد: تقویت توانمندی‌های صنایع آب و برق، فرصت مغتنمی در عرصه بین‌المللی برای کشور فراهم می‌کند که با بهره‌گیری مناسب از توانمندی‌های بخش خصوصی ارزآوری خوبی را برایمان به همراه خواهد آورد.
  • خبرنگار:مهری بهزادپور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر