کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/09/03 10:56
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد:

50 درصد مشترکان برق روستایی کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش برق امید هستند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود 60 هزار اشتراک برق روستایی در این استان وجود دارد که 50 درصد آنان تحت پوشش برق امید خواهند بود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،" داود راهزادی " در نشست با برخی از اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بویراحمد، اظهار داشت: طرح برق امید هم برای زمان حال و هم برای نسل‌های آینده می‌تواند بسیار مثمرثمر بوده و همگان از آن بهره‌های لازم را ببرند.

وی با تشریح فواید طرج برق اُمید در کشور و با بیان اینکه نیمی از جمعیت روستایی کشور مشمول تخفیف‌های طرح برق امید خواهند شد، خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد جمعیت روستایی کشور جزو مشترکان کم مصرف هستند، بنابراین آنها نیز مشمول تخفیف‌های در نظرگرفته شده در طرح برق امید می‌شوند.

این مسئول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه، مشمولان روستایی اگر به رفتار کم مصرفی خود ادامه دهند همواره از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد، افزود:‌ تلاش‌هایی که از ابتدا و پس از انقلاب اسلامی صورت گرفته منجر به آن شدکه تا کنون رقم قابل توجهی در برق‌رسانی به روستاها محقق شده است.

راهزادی گفت: اکنون حدود 99.5 درصد از جمعیت روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردارند و این درحالی است که ما از نرخ ملی و جهانی نیز در این حوزه جلوتر هستیم.

وی یکی از اقدام‌های بزرگ صنعت برق که برای مشترکان خانگی تدارک دیده شده را بحث طرح برق امید دانست و ادامه داد: طرح برق امید برای همه مشترکان خانگی برنامه دارد از جمله برای مشترکان خانگی که میزان مصرف آنها کمتر از میزان الگوی مصرف است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اینها مشمول ۱۰۰ درصد تخفیف صورت حساب خواهند شد و قبض آنها از طریق پیامک و سایر روش‌های قبض سبز که پیشتر ارسال می‌شد ارسال می‌شود، اما مبلغی در آن درج نشده و به صورت ۱۰۰ درصد تخفیف برای آنها ارائه خواهد شد.

راهزادی با تشریح طرح برق امید، اظهار داشت: طرح «برق امید» مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده است،  
وی گفت: به طور متوسط در کل کشور حدود ۳۰ درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، ۱۵ درصد پرمصرف و ۵۵ درصد در محدوده خوش مصرف هستند. این تقسیم بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است. تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق در طرح «برق امید» برای مشترکان کم‌مصرف در نظر گرفته شده است.

راهزادی افزود: در طرح «برق امید»، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف قرار می‌گیرند. بر این اساس، مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق بهره‌مند می‌شوند، از مشترکان خوش ‌مصرف قدردانی می‌شود و مشترکان پرمصرف نیز با انجام کارهایی از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش‌مصرف‌ها می‌پیوندند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد مشترکین برق این استان را 265 هزار مشترک ذکر و یادآورشد: حدود 60 هزار مشترک از این تعداد در هزار و 775 روستا سکنه دار از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.

  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر