کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/09/02 12:59

۲۱۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح آبرسانی "بوشیگان" استان بوشهر تخصیص یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تخصیص ۲۱۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح آبرسانی "بوشیگان" خبر داد و گفت: تصفیه‌خانه آب بوشیگان بیش از ۴۰ سال در حال بهره‌برداری بوده و یکی از قدیمی‌ترین تصفیه‌خانه‌های ساخت ایران است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" منبع تامین آب تصفیه‌خانه بوشیگان را رودخانه شاپور دانست و افزود: بهره‌برداری مستمر و گذشت زمان سبب مستهلک شدن اجزای اصلی تصفیه‌خانه شده به صورتی که سالیان گذشته بر روی میزان خروجی آب تصفیه شده تاثیرگذار بوده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای طرح بهسازی و ارتقای تصفیه‌خانه بوشیگان خبر داد و گفت: اجرای این طرح با 2 رویکرد اساسی افزایش ظرفیت تصفیه آب و بهبود کیفیت، در دستور کار قرار گرفته است.
حمزه‌پور با بیان اینکه این پروژه در 2 فاز ساخت آبگیر و بازسازی تصفیه‌خانه در حال انجام است، خاطرنشان کرد: ساخت آبگیر تصفیه‌خانه بوشیگان با دیدگاه مدیریت کیفیت و کمیت آب ورودی تصفیه خانه در مدت زمان 12 ماه اجرا و با اعتباری افزون بر 80 میلیارد ریال در مرحله عقد قرارداد است.
وی از ارتقای ظرفیت تصفیه‌خانه آب بوشیگان خبر داد و افزود: ارتقای ظرفیت تصفیه‌خانه بوشیگان برای افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت آب در مدت زمان 24 ماه اجرا می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه ارتقای ظرفیت تصفیه‌خانه آب بوشیگان با اعتباری افزون بر 130 میلیارد ریال در حال انجام است، گفت: این طرح از ابتدای سال جاری آغاز شده و اکنون دارای 43 درصد پیشرفت فیزیکی است.
حمزه‌پور تصریح کرد: در مجموع برای افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت آب تصفیه‌خانه بوشیگان 210 میلیارد ریال اختصاص یافته است که در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز در مجموع ظرف مدت 24 ماه تکمیل خواهد شد.
  • خبرنگار:امیرحسین طاووس‌خواه
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر