کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/09/01 12:20

طرح عمرانی "100-300" برای اصلاح شبکه‌های آب روستایی در استان اصفهان اجرا می‌شود

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان از آغاز اصلاح ۳۰۰ کیلومتر شبکه آب روستایی این استان در بازه زمانی ۱۰۰ روزه در قالب طرحی با عنوان "۱۰۰-۳۰۰" از آذر تا اسفند 99 خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" با تشریح دستاوردهای یکپارچه‌سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی، هدف از اجرای طرح "۱۰۰-۳۰۰" را تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار و افزایش کیفیت آن برشمرد.
وی هزینه اجرای طرح مذکور را بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این طرح موجب تکمیل طرح‌های آبرسانی در ۹۶ روستا مشتمل بر چند مجتمع آبرسانی روستایی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان همچنین عنوان کرد: با اجرای این طرح علاوه بر 948 روستای تحت پوشش آبرسانی شرکت، ۱۸ روستای جدید نیز تحت پوشش قرار می‌گیرند.
امینی با بیان اینکه در این طرح ۲۲ سامانه و تاسیسات آبرسانی، مشترک و تجمیع می‌شود، تصریح کرد: افزایش کیفی ظرفیت آبرسانی به ۱۷ روستا که پیش‌تر مشکل وجود نیترات در آب داشتند از جمله دیگر مزایای طرح مذکور است.
وی با اشاره به اینکه افزایش کمی ظرفیت آبرسانی به روستاها جزو اولویت‌های این شرکت به‌شمار می‌رود، اظهار داشت: ۱۳۶ روستا از مزیت این طرح بهره‌مند شده و ۷۰ روستا به منابع آب پایدار و سالم دسترسی پیدا می‌کنند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان حذف آبرسانی سیار برای ۲۰ روستا و کاهش آبرسانی سیار به ۱۲ روستا را از دیگر نتایج طرح برشمرد و گفت: مقدار کاهش هدررفت آب پس از اجرای پروژه حدود ۲ درصد و معادل یک میلیون متر مکعب در سال است.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر