کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/08/28 11:08
براي نخستين بار در كشور؛

گسترده‌ترين برنامه تعميرات شبكه‌هاي توزيع برق كشور كليد مي‌خورد/ تعمير شبكه‌هاي برق به طولي معادل فاصله تهران تا بندرعباس در 2 روز

براي نخستين بار، فاز اول گسترده‌ترين برنامه تعميرات و بازسازي شبكه‌هاي توزيع برق در سراسر كشور به صورت همزمان آغاز خواهد شد كه در اين برنامه، شبكه‌هاي توزيع به طولي معادل فاصله تهران تا بندرعباس تعمير و بازسازي خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مديركل نظارت بر توزيع توانير با اعلام اين خبر اظهار داشت: براي نخستين بار در كشور، تمام برنامه‌هاي تعميراتي شبكه‌هاي توزيع برق در همه استان‌ها منسجم و در روزهای 29 و 30 آبان انجام خواهد شد.
به گفته "مسعود صادقي"، در نخستين  دور گسترده‌ترين برنامه تعميرات و بازسازي شبكه‌هاي توزيع برق كشور، بيش از يك‌هزار و 300 كيلومتر شبكه توزيع برق(معادل فاصله بين تهران تا بندرعباس) در دو روز تعمير و بازسازي خواهد شد.
صادقي خاطرنشان كرد: در دور نخست اين برنامه، همچنين 17 هزار و 299 كانون خطر (نقاطي كه ممكن است براي مردم خطرآفرين باشد) در سراسر كشور اصلاح و بازسازي خواهد شد.
وي گفت: در اين مانور سراسري تعميرات شبكه‌هاي فرسوده توزيع برق، بيش از 3 هزار 900 نيروي تخصصي در قالب يك‌هزار و 327 اكيپ عملياتي حضور خواهند داشت.
مديركل نظارت بر توزيع توانير، تبديل شبكه‌هاي سيم مسي به كابل خود نگهدار، رفع اتصالات سست، بهسازي وضعيت درب پست‌ها، تابلوها، شالترها و دريچه پايه‌هاي فلزي را از جمله محورهاي اين مانور سراسري عنوان و خاطرنشان كرد: ترميم و بازسازي ارتينگ شبكه، اصلاح و نوسازي جعبه انشعاب و كابل سرويس انشعاب، بهسازي روشنايي معابر و رفع خاموشي و متعادل سازي بار ترانسفورماتورهاي توزيع از ديگر محورهاي اين مانور است.
وی با بيان اينكه بر اساس برنامه‌ريزي صورت گرفته فازهاي بعدي تعميرات و بازسازي شبكه‌هاي توزيع برق كشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماه‌هاي پيش‌رو ادامه خواهد يافت، در خصوص اهميت اجراي اين برنامه گفت: انجام اين كار با توجه به در پيش بودن زمستان و احتمال بروز بحران‌هاي طبيعي مانند بارش باران، برف، سيل و ... بسيار با اهميت است و مي‌تواند باعث افزايش پايداري شبكه از طريق مقاوم سازي، كاهش مدت زمان رفع مشكلات و به مدار آمدن مجدد شبكه در زمان وقوع بحران شود.
بر پايه اين گزارش، از اين پس هموطنان در سراسر كشور مي‌توانند مشكلات و خرابي‌ شبكه‌هاي توزيع را از طريق "اپلكيشين برق من" يا شماره 121 اعلام كنند.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر