کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/08/27 15:22
پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی انجام شد؛

بهبود وضعیت آب شرب 200 روستای استان گیلان

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان، از بهبود وضعیت آبرسانی به 200 روستای این استان پس از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید محسن حسینی" در این رابطه افزود: در سال جاری به منظور تقویت کمیت و کیفیت آب شرب این روستاها 389 لیتر بر ثانیه، آب شرب تولیدی از تاسیسات شهری برای بهره‌مندی 153 هزار و 900 نفر جمعیت ساکن روستاها انتقال داده شد.
وی، بهره برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان را یکی از مهم‌ترین طرح‌های شرکت آب و فاضلاب جهت تقویت آب آشامیدنی روستاهای استان دانست و گفت: تاکنون یکصد لیتر بر ثانیه از دبی تولیدی واحد دوم تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان به روستاها اختصاص یافته است.
مدیرعامل آبفای گیلان افزود: 3 واحد ایستگاه پمپاژ در شهر شلمان از توابع لنگرود، رودبنه از توابع لاهیجان و روستای صفرابسته از توابع آستانه اشرفیه نیز، بعد از تغییر ساختار، در مدار بهره برداری قرار گرفت که منجر به افزایش دبی روستاهای تحت پوشش آنها به میزان 65 لیتر بر ثانیه شد.
حسینی در ادامه افزود: با بهره‌برداری از ایستگاه پمپاژ شهر شلمان، دبی آب این شهر به میزان 25 لیتر در ثانیه برای 6500 نفر افزایش یافت و در شهر رودبنه نیز 4500 نفر از افزایش دبی 15 لیتر برثانیه‌ای بهره‌مند شدند.
مدیرعامل شرکت آبفای گیلان همچینین اظهار کرد: ایستگاه پمپاژ صفرابسته با دبی انتقالی 25 لیتردر ثانیه با هدف  تقویت فشار آب 21 روستای آستانه اشرفیه با جمعیتی بالغ بر 16 هزار نفر، وارد مدار بهره‌برداری شد.  
وی همچنین یادآور شد: ترمیم خطوط انتقال مجتمع آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه به منظور کاهش هدررفت آب و افزایش برداشت آب برای مناطق تحت پوشش، از دیگر اقدامات مهم شرکت آب و فاضلاب گیلان در این مدت بوده است.
  • خبرنگار:لیلا علیزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر