کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/08/27 14:23

وضعیت قرمز آب شرب در 320 شهر و روستای خراسان رضوی

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای خراسان رضوی، از وجود 320 شهر و روستای مواجه با تنش آبی با وضعیت قرمز در این استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی جهان طلب" با اشاره به 30 شهر درگیر کم آبی در خراسان رضوی افزود: از این تعداد 6 شهر در وضعیت قرمز، 14 شهر نارنجی و 10 شهر هم با مشکل کیفی آب مواجه‌اند.
وی گفت: 314 روستا هم در شرایط قرمز، 370 روستا نارنجی و 146 روستا در شرایط زرد قرار دارند.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی خاطرنشان کرد: 400 حلقه چاه با هدف افزایش دبی در شش ماه اول سال جاری جابه‌جا و یا مهندسی مجدد شده است.
وی میزان برداشت آب از منابع تحت پوشش در نیمه نخست امسال را 160میلیون متر مکعب اعلام و اظهار کرد: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 12 میلیون متر مکعب افزایش دارد که دلیل عمده آن رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشترکان برای مقابله با ویروس کرونا است.
جهان طلب 175 پروژه فعال در حوزه آب با پیشرفت فیزیکی متوسط 52 درصد در سطح استان با اعتبار دو هزار و 500 میلیارد ریال را یادآور شد و ادامه داد: تا پایان سال 30 هزار مترمکعب به ظرفیت مخازن ذخیره آب استان افزوده خواهد شد، ضمن اینکه 374 کیلومتر شبکه توزیع آب هم در حال اصلاح و توسعه قرار دارد.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر