کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/08/26 09:39
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خبر داد:

بهره‌برداری از طرح فاضلاب بافت تاریخی بوشهر تا پایان سال‌جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: طرح فاضلاب بافت تاریخی بوشهر به طول 33 کیلومتر با اعتبار 900 میلیارد ریال آغاز شده که تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" با اشاره به طرح فاضلاب در بافت تاریخی بوشهر تصریح کرد: در برخی از محلات بافت تاریخی بوشهر دفع فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بوشهر گفت: در راستای بهبود کیفیت و کمیت پساب خروجی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بوشهر با برآورد اولیه معادل 500 میلیارد ریال از تابستان سال قبل اجرای طرح ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب بوشهر آغاز شد.
وی افزود: در همین راستا یک قرارداد به مبلغ 91 میلیارد ریال برای جداره‌سازی و کف‌سازی لاگون‌ها و یک قرارداد 50 میلیارد ریالی برای خرید هواده‌های دور تند منعقد شده است.
حمزه‌پور با بیان اینکه فاز نخست طرح ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بوشهر تکمیل شده است، تصریح کرد: فاز نخست طرح ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بوشهر شامل جداره‌سازی و کف‌سازی لاگون‌های خط جریان با هزینه‌ای افزون بر 80 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است.
وی از افتتاح طرح خط انتقال تحت فشار شبکه فاضلاب بوشهر به طول 7.5 کیلومتر و با هزینه‌ای معادل 180 میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد و بیان کرد: این موضوع سبب کاهش مصرف انرژی، حذف شکستگی‌های خط انتقال قدیمی و حل مشکلات پس‌زدگی فاضلاب در حوزه جنوبی شهر بوشهر می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای فاضلاب در مناطق جنوبی شهر بوشهر افزود: با توجه به نیاز مبرم و دسترسی مناطق جنوبی شهر بوشهر در مناطق امام‌زاده، رایانی، سرتل، ریشهر و تنگگ‌ها به شبکه بهداشتی دفع فاضلاب شهری، مطالعات و افزایش حجم موافقتنامه در دستور کار قرار گرفت.
حمزه‌پور تصریح کرد: این موضوع با پیگیری‌های مستمر در شرکت مهندسی آبفای کشور مورد تایید قرار گرفت و در حال حاضر برای سیر امور نهایی در وزارت نیرو برای پیش‌بینی در موافقت‌نامه سال 1400 قرار دارد.
حمزه‌پور با اشاره به روند پیشرفت پروژه فاضلاب بوشهر خاطر نشان کرد: پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب بوشهر 81 درصد و تاکنون برای اجرای این طرح در نقاط مختلف شهر بوشهر 254 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است.
این مقام مسئول با اشاره به تصویب مطالعات طرح فاضلاب شهر بوشهر در سال 69 و آغاز عملیات اجرایی این طرح در سال 1376 اظهار داشت: 496 کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب بوشهر اجرا شده است.
وی افزود: در این راستا یک واحد تصفیه‌خانه اجرا شده که در شبانه‌روز با استفاده از ایستگاه‌های پمپاژ بیش از 32 هزار متر مکعب فاضلاب در حوزه‌های مختلف دفع و تصفیه می‌کند.
  • خبرنگار:امیرحسین طاووس‌خواه
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر