کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/08/24 13:37

بازسازی و توسعه ۱۱۸کیلومتر شبکه آبرسانی در استان خراسان شمالی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی، از بازسازی و توسعه ۱۱۸کیلومتر شبکه آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد تومان طی هفت ماهه سال جاری در استان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "غلامحسین ساقی" افزود: در این مدت، عملیات اجرایی 118 کیلومتر شبکه آبرسانی و خطوط انتقال در سطح استان خراسان شمالی شامل 55 کیلومتر اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده و 66 کیلومتر اجرای خط انتقال و توسعه شبکه آبرسانی با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد تومان صورت پذیرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی ادامه داد: تأمین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی برای هم استانی‌های عزیز مستلزم ایجاد خطوط انتقال جدید و خارج نمودن خطوط انتقال و شبکه‌های فرسوده از مدار بهره برداری است.
ساقی با اشاره به اینکه عمر مفید شبکه‌های آبرسانی آب شرب به‌طور متوسط 25 تا 30 سال در نظر گرفته می‌شود و می‌بایست به مرور زمان مورد اصلاح و بازسازی قرار گیرند، گفت: عمر 40 درصد از شبکه‌های توزیع آب شرب در سطح استان بالای ۳۰ سال است که شرکت آبفا با توجه به اعتبارات خود هر ساله مقادیری از آن را مورد اصلاح و بازسازی قرار می‌دهد.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای اصلاح و بازسازی تمام خطوط فرسوده آبرسانی استان، ۱۱۱۰ میلیارد تومان است که در صورت تامین اعتبار، پتانسیل اجرایی آن در این مجموعه وجود دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان شمالی گفت: در این مدت، بیش از 62 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع جدید با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان در سطح شهرها و روستاهای استان اجرا و در مدار بهره برداری قرار گرفته است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای تکمیل توسعه شبکه و آبرسانی به تمامی متقاضیان استفاده از آب شرب سالم و بهداشتی در استان بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
  • خبرنگار:احمد حصاری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر