کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/08/24 12:11

واکنش آبفای آذربایجان‌شرقی به آلودگی آب در منطقه "آبش‌احمد" شهرستان کلیبر/ هیچ علائمی دال بر آلودگی آب در منطقه وجود ندارد

در پی انتشار شایعاتی مبنی بر آلودگی آب شرب مجتمع شهید لشکری "آبش‌احمد"، شرکت آبفای آذربایجان‌شرقی به این موضوع واکنش نشان داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در توضیح شرکت آبفای آذربایجان‌شرقی برای این موضوع آمده است: به اطلاع تمامی شهروندان می‌رساند آب این مجتمع در تصفیه‌خانه تمامی مراحل تصفیه را طی کرده و پس از گندزدایی وارد شبکه آبرسانی می‌شود.
در ادامه این توضیح آمده است: پایش مستمر، مطابق استاندارد ملی روی آب ورودی و خروجی تصفیه‌خانه و شبکه‌های تحت پوشش با انجام آزمایش‌های میکروبی، بیولوژیکی و شیمیایی انجام می‌گیرد و تاکنون هیچ علائمی دال بر آلودگی آب در منطقه مشاهده نشده است.
خاطرنشان می‌سازد: هر روز بر سلامت آب، نظارت کامل انجام می‌گیرد که نمونه‌برداری مشترک با مرکز بهداشت که نظارت عالی بر کیفیت آب در شبکه را دارد نیز حاکی از این امر است.
لذا به شهروندان عزیز اطمینان داده می‌شود که شایعات مربوطه هیچ ارتباطی به آب شرب نداشته و هرگونه گمانه‌زنی در این زمینه مردود است.
  • خبرنگار:امیر رضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر