کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/08/12 15:11
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران خبر داد:

تامین ۱.۷ میلیون مترمکعب آب شرب در افق ۲۵ ساله برای شهرستان سرخه استان سمنان

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران، طرح آبرسانی به شهرستان سرخه استان سمنان در منطقه فیروزکوه استان تهران را نمونه موفقی از دستاورد دولت تدبیر و امید دانست و گفت: ۱.۷ میلیون مترمکعب در افق ۲۵ ساله برای شهرستان سرخه استان سمنان تامین آب در نظر گرفته شده است و این طرح از برکات دولت تدبیر و امید است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدرضا بختیاری" روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح آبرسانی به شهرستان سرخه اظهار داشت: آبرسانی به شهرستان سرخه گامی ارزشمند است که با همکاری، همدلی و همراهی بخش‌های مختلف به نتیجه رسید و از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید است که کمتر از ۱۲ ماه به نتیجه رسید.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران افزود: آبرسانی به شهرستان سرخه با ۴۳ کیلومتر خط انتقال از شهرستان فیروزکوه استان تهران به سرخه انجام شد.

وی ادامه داد: ۸۱ کیلومتر طول خط انتقال به مخزن پنج هزار مترمکعبی شهرستان سرخه است و ۴۳ کیلومتر از این مسیر در استان تهران و در منطقه سخت جغرافیایی فیروزکوه بود که با تلاش مضاعف به نتیجه رسید.
بختیاری با بیان اینکه کیفیت آب انتقال یافته به شهرستان سرخه با آب آشامیدنی باکیفیت در برخی مناطق تهران برابری می‌کند، اظهار کرد: ۱.۷ میلیون مترمکعب در افق ۲۵ ساله برای شهرستان سرخه استان سمنان تامین آب در نظر گرفته شده است و این طرح از برکات دولت تدبیر و امید است.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: یکپارچه‌سازی آب  و فاضلاب شهری و روستایی اقدامی بزرگ بود که از دستاوردهای این طرح می‌توان به تسریع در آبرسانی به شهرستان سرخه اشاره کرد.

  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر