کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/08/07 11:51

آغاز محاسبه "برق امید" در استان کهگیلویه و بویراحمد/ تخفیف 100 درصدی بهای برق در این طرح

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از شروع محاسبه‌های برق امید برای صدور قبض الکترونیکی برق از ابتدای آبان ماه امسال خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" با حضور در برنامه تلویزیونی در یاسوج گفت:‌ شهریورماه امسال، پیشنهاد وزارت نیرو درخصوص طرح برق امید در هیات دولت به تصویب رسید و دستورالعمل‌های این طرح نهایی شد. 

وی افزود: طرح برق امید از ابتدای آبان ماه به صورت رسمی شروع شده و قبض برق الکترونیکی که محاسبات این طرح نیز در آن گنجانده شده باشد، در نخستین دوره قرائت کنتورها لحاظ و برای مشترکان ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، هدف طرح برق اُمید را حمایت از مشترکانی دانست که در مصرف برق خود به الگوهای تعیین شده با مصارف صحیح وسایل برقی توجه می‌کنند.

راهزادی گفت: طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده و در این زمینه تخفیف 100 درصدی بهای برق درطرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

این مسئول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به اینکه تعرفه‌های برق پلکانی است، حتی مشترکان پر مصرف نیز می‌توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کنند و با ورود به طبقه خوش مصرف‌ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.

وی تعداد مشترکان خانگی در این استان را حدود 210 هزار مشترک ذکر و خاطرنشان کرد:‌ بر اساس برآوردهای صورت گرفته، 65 هزار اشتراک برق در استان کهگیلویه و بویراحمد مشمول طرح برق اُمید خواهند شد.

راهزادی گفت: در طرح «برق امید»، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف قرار می‌گیرند. بر این اساس، مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی در قبض برق بهره‌مند می‌شوند، از مشترکان خوش ‌مصرف قدردانی شده و مشترکان پرمصرف نیز با انجام کارهایی از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش‌مصرف‌ها می‌پیوندند.

  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر