کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/08/07 12:30
مدیرعامل شرکت توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد:

44 خانوار روستایی در کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردار شدند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برق‌دار شدن 44 خانوار روستایی در مهرماه خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود راهزادی" با بیان این مطلب گفت: 44 خانوار روستایی در قالب هفت روستای پراکنده در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، باشت و چرام از نعمت برق پایدار برخوردار شدند.
 
وی اعتبار هزینه شده برای برق‌رسانی به این روستاها را بیش از 30 میلیارد ریال عنوان و اظهار داشت: هفت دستگاه ترانسفورماتور نیز در این ارتباط احداث شده است.
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اسلام آباد تیموری، خوبیار آباد، غورک رستمی، دره بید جوکار و دره گرده از مهمترین روستاهای برق‌رسانی شده طی مهرماه امسال در این استان بوده است.

برق‌رسانی به 95 خانوار روستایی با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی
 
راهزادی، طول شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف برای برق‌رسانی به این روستاها را حدود شش کیلومتر ذکر و خاطرنشان کرد: سخت‌گذری، کوهستانی بودن، پراکندگی، معارضات محلی و فاصله طولانی روستاهای پراکنده از شبکه‌های برق از مهم‌ترین مشکلات برق‌رسانی به روستاها در استان است.
 
وی تعداد روستاهای برق‌رسانی شده در استان کهگیلویه و بویراحمد را هزار و 775 خانوار برشمرد و یادآور شد: 56 هزار و 582 خانوار روستایی هم اکنون از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.
 
این مسئول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای برق‌رسانی به این روستاها بیش از چهار هزار و 866 کیلومتر شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف احداث شده است.
 
راهزادی، تعداد دستگاه‌های ترانسفورماتور احداث شده برای برق‌رسانی به روستاهای این استان را چهار هزار و 218 دستگاه عنوان کرد و افزود: 95 خانوار روستایی برای اولین بار با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی از نعمت برق پایدار برخوردار شده‌اند.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر