کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/08/01 15:49

افتتاح همزمان نیروگاه‌های برق خورشیدی در امام‌زادگان استان البرز

نیروگاه برق خورشیدی 30 کیلوواتی نصب شده در آستان امام‌زاده طاهر کرج و همزمان نیروگاه‌های منصوبه در سایر امام‌زادگان استان با حضور جمعی از مسئولان به‌صورت ارتباط تصویری افتتاح شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهنام بیات" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز در این مراسم که با حضور حجت الاسلام "علی دشتکی" مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز برگزار شد، گفت: هم اکنون نیروگاه‌های برق خورشیدی منصوبه در سطح استان شامل نیروگاه خورشیدی آستان امام زاده طاهر به میزان ۳۰ کیلووات، نیروگاه خورشیدی آستان امام زاده قاسم به میزان ۱۵ کیلووات، آستان امام زاده عبدالله به میزان ۱۵ کیلووات، آستان امام زاده محمد به میزان ۲۵ کیلووات است که به‌طور همزمان در سطح استان به‌صورت ارتباط تصویری افتتاح شد. 
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه صنعت برق، صنعت گرانی است و در چرخه تولید برق با ۶۰ واحد انرژی مصرفی هدر می‌رود، تلاش ما بر این است که از طریق آموزه‌های دینی نسبت به اصلاح الگوی مصرف اقدام نماییم.
وی با اشاره به اینکه استان ما در این زمینه خوش درخشیده و افزایش مصرف در بخش خانگی کمتر از یک درصد بوده است، تصریح کرد: هم اکنون که خلق ثروت و افزایش تاب آوری کشور، صنعت برق استان را با رشد 12 درصدی روبرو کرده است، نشان می‌دهد مصرف انرژی به سمت مصرف مولدها رفته است. 
بیات اظهار کرد: از ابتدای آبان ماه طرح برق امید برای ۲۲ درصد از مشترکان کم مصرف خانگی اجرا می‌شود و مشترکان خانگی مشمول این طرح، از پرداخت بهای برق مصرفی معاف شده و مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی می‌شوند.  
وی ادامه داد: مشترکان خوش مصرف می‌توانند با مدیریت صحیح بهینه مصرف انرژی، بخشی از مصرف خود را کاهش دهند، تا با پیوستن به مشترکان کم مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی بهره‌مند شوند. همچنین مشترکان پرمصرف می‌توانند با نصب نیروگاه برق خورشیدی علاوه بر کاهش مصرف انرژی برق از شبکه سراسری، به‌عنوان تامین کننده برق، برق تولیدی خود را با مبالغ مناسب به وزارت نیرو بفروشند.
حجت الاسلام علی دشتکی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز نیز در این مراسم گفت: مجموعه اوقاف استان همزمان با پیشرفت علمی و فناوری جامعه، با نصب فناوری بروز نیروگاه‌های برق خورشیدی، از حدود ۸۵ کیلووات ساعت نیروگاه برق خورشیدی در امامزادگان محدوده استان بهره‌مند شده است.
  • خبرنگار:زهرا مهرادفر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر