کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/08/01 15:15
مشاور وزير و سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو:

سهمي از بازار بزرگ بازسازي ترانس‌هاي منطقه را به شركت‌هاي ايراني اختصاص دهيم

مشاور وزير نيرو و سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو در آئین افتتاحيه هفتمين كنفرانس بين المللي ترانسفورماتور گفت: با توجه به بازار گسترده‌اي كه در حوزه تعميرات و بازسازي ترانسفورماتورها در منطقه وجود دارد، بايد تلاش كنيم سهمي از اين بازار را از آن خود كنيم.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدعلي فرحناكيان" با اشاره به رتبه ايران در حوزه توليد برق گفت: ايران هم اكنون در اين زمينه در رتبه 16 تا 18 دنيا قرار دارد.
فرحناكيان همچنين به دستاوردهاي ايران در حوزه كاهش خاموشي‌ها، كاهش تلفات برق و ... اشاره كرد و افزود: اينكه حدود 19 سال خاموشي سراسري نداشتيم، دستاورد بسيار بزرگي است كه بخش مهمي از آن مرهون تلاش‌هاي متخصصان در حوزه بهره برداري از ترانسفورماتورها بوده است.
وي با بيان اينكه وزارت نيرو در حال حاضر مسئوليت كميسيون مشترك ايران با 10 كشور را بر عهده دارد، خاطرنشان كرد: اين فرصت بي‌نظيري براي شركت‌هاي فعال در حوزه صنعت آب و برق ايجاد مي‌كند تا بتوانند بازار خود را گسترش دهند.
مشاور وزير نيرو و سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو در عين حال اظهار داشت: بر اساس برآوردها بيش از 50 هزار ترانس فرسوده در منطقه وجود دارد كه حتي اگر شركت‌هاي ايراني بتوانند تعميرات و بازسازي نيمي از آن را به خود اختصاص دهند، بازار بسيار بزرگي را از آن خود كرده‌اند.
فرحناكيان با بيان اين كه بيش از 2 هزار شركت عضو سنديكاي برق ايران هستند، اضافه كرد: در ملاقات‌هاي خارجي شاهد شگفتي آنها از وجود توان مهندسي بالاي متخصصان و شركت‌هاي ايراني هستيم.
وي يادآور شد: در حال حاضر تعداد زيادي ترانس معيوب و آسيب ديده در كشورهاي عراق و سوريه وجود دارد كه مي‌تواند بازار فعاليت خوبي براي شركت‌هاي ايراني باشد.
سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو خاطرنشان كرد: همچنين ونزوئلا نيز در اين خصوص به ايران پيشنهاد همكاري داده است و ما درصدد يافتن راه‌هايی براي گسترش اين همكاري‌ها هستيم.
برپايه اين گزارش، هفتمين كنفرانس بين المللي ترانسفورماتور امروز پنجشنبه اول آبان برگزار شد. در اين كنفرانس بيش از 22 مقاله توسط متخصصان صنعت ترانسفورماتور ارائه شد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر