کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
انرژی های نو
1399/08/01 13:23
مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا:

احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر مورد استقبال سرمایه‌گذاران بخش غیر دولتی است

مدیرکل دفتر نظارت، تعیین صلاحیت و کنترل پروژه ساتبا گفت: در حال حاضر تعداد 54 شرکت در حال احداث نیروگا‌ه‌های تجدیدپذیر اعم از خورشیدی، بادی، برق‌آبی و غیره با مجموع ظرفیت 229.39 مگاوات هستند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی شب نورد" افزود: بر اساس پیگیری‌های مستمری که از طریق کارشناسان ذیربط در ساتبا از روند احداث این 54 نیروگاه تا پایان شهریور حاصل شده است، پیش‌بینی می‌گردد تا پایان سال 1399، تعداد 28 نیروگاه تجدیدپذیر به بهره‌برداری برسند.
شایان ذکر است در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک، به‌رغم مشکلات موجود در سرمایه‌گذاری و احداث این نیروگاه‌ها، همچنان نيروگاه‌های خورشیدی خانگی و انشعابی (کیلوواتی) مورد استقبال سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی بوده که در توسعه و ترویج بکارگیری انرژی‌های تجدیدپذیر بسیار حایز اهمیت است، به طوری که در دوماه گذشته 105 نیروگاه پشت‌بامی به ظرفیت 1607 کیلووات وارد شبکه سراسری برق شده است. 
این گزارش می‌افزاید، با بهره‌برداری از نیروگا‌ه‌های مذکور، ضمن تزریق سالیانه 493.5 هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری برق کشور، معادل 140 میلیون مترمکعب معادل گاز طبیعی، در مصرف سوخت و 109 میلیون لیتر در مصرف آب، صرفه‌جویی می‌شود و از آلایندگی دی اکسید کربن به میزان 318 هزار تن در فرآیند تولید برق کشور کاسته خواهد شد.
  • خبرنگار:الهام شاه‌حسینی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر