کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/07/28 14:04

شناسایی 201 فقره انشعاب غیرمجاز آب در 6 شهرستان خراسان رضوی

معاون بهره بردرای توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از شناسایی و قطع 201 فقره انشعاب غیرمجاز آب در شش شهرستان این استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

‌به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی جهان طلب" این شهرستان‌ها را تربت حیدریه، تایباد، مه ولات، سرخس، طرقبه و کاشمر اعلام کرد و افزود: تربت حیدریه با اجرای طرح پیمایش در 35 روستا موفق به شناسایی و قطع 99 فقره انشعاب غیرمجاز آب شد.
وی با اشاره به 44 فقره کشفیات امور طرقبه شاندیز اظهار داشت: در شهرستان‌های سرخس 30، تایباد 19، مه ولات 5 و کاشمر هم 4 فقره انشعاب غیر مجاز کشف شده است.
وی با بیان اینکه این انشعابات علاوه بر واحدهای مسکونی در دامداری‌ها و واحدهای تجاری و حتی غسالخانه مورداستفاده غیر مجاز قرار گرفته است، شناسایی و قطع انشعابات غیر مجاز را در راستاي تحقق عدالت اجتماعي و همچنین جلوگیری از وارد آمدن خسارت بیشتر به شبکه‌های توزیع و آلودگی آب شرب شهروندان عنوان کرد.
به گفته جهان طلب، اكيپ‌هاي شناسايي و قطع انشعاب‌های غيرمجاز در شهرها و روستاهاي استان به طور مرتب وضعیت شبکه‌های توزیع آب را مورد بررسی قرار می‌دهند.
وي با تاکید بر تداوم شناسایی و قطع انشعاب‌های غيرمجاز آب تصريح كرد: با برخورد جدي با انشعاب‌های غيرمجاز، بخشي از مشكل كم آبي مرتفع مي‌شود.
وی خاطرنشان کرد: انشعاب‌های غیرمجاز پس از طی مراحل قانونی و اداری با پرداخت جریمه و مطالبات شرکت به مجاز تبدیل می‌شوند، در غیر این صورت متخلفان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر