کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/07/27 13:26
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس:

طرح برق امید، نقش مهمی در ترویج فرهنگ‌ مصرف بهینه برق دارد

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به طرح ملی وزارت نیرو با عنوان «برق امید» گفت: 21 درصد از مشترکان برق خانگی استان فارس مشمول طرح "برق امید" می‌شوند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمدرضا خسروی"، اظهار کرد: طرح برق امید از آبان ماه سال‌جاری با هدف مدیریت مصرف برق، استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست برای مشترکان خانگی در کشور اجرایی خواهد شد.
وی افزود: 21 درصد از مشترکان برق خانگی استان فارس تاکنون با قرار گرفتن در دسته کم مصرف تعرفه‌بندی برق امید از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق در قالب این طرح بهره‌مند می‌شوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با بیان اینکه اجرای این طرح می‌تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ‌ مصرف بهینه برق ایفا کند، خاطرنشان کرد: در طرح برق اميد تلاش می‌شود مشتركان خوش مصرف و پرمصرف نیز با رعايت الگو و مديريت و مصرف بهينه انرژی برق به سمت كم مصرف‌ها سوق داده شوند.
خسروی افزود: در تعرفه‌بندی طرح برق امید، مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می‌شوند که از این میان بهای برق مصرفی گروه کم مصرف با ۱۰۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.
به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در حال حاضر در استان فارس بیش از یک میلیون و 700 هزار مشترک برق خانگی وجود دارد که بر اساس اطلاعات برق مصرفی مشترکان خانگی در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و شیراز، 21 درصد از این مشترکان یعنی حدود 350 هزار مشترک از مزایای تخفیف ۱۰۰ درصدی هزینه بهای برق مصرفی در صورت رعایت الگوهای تعرفه بندی اعلامی ویژه محدوده کم مصرفی به صورت ماهیانه بهره‌مند خواهند شد.
خسروی، در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی سایت برق امید نیز اشاره کرد و افزود: سايت برق اميد در راستاي اطلاع‌رساني به مشتركان، پاسخگويي به پرسش‌ها و ارائه راهكارهاي بهینه مصرف برق به آدرس http://bargh-omid.ir راه اندازي و در دسترس همگان قرار گرفته است.
وی یادآور شد: در اين پايگاه ضمن کسب آگاهی از پاسخ پرسش‌هاي متداول در زمینه طرح برق اميد، امكان ارسال پرسش جديد از طريق صفحه "تماس با ما" توسط مشتركان برق وجود دارد.
رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح ملی برق اميد بتوانیم با تغییر در نگرش مشترکان بخش خانگی، سهم مهمی در حفظ منابع انرژی و کمک به محیط زیست داشته باشیم.
  • خبرنگار:لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر