کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/07/23 14:54
با مشارکت 38 اکیپ عملیاتی؛

مشکل افت ولتاژ مسیر مشگین شهر – مرادلو در استان اردبیل برطرف شد

مشکل افت ولتاژ مسیر پست 63 کیلوولت مشگین شهر – مرادلو به طول 60 کیلومتر، با اجرای مانور تعمیرات جهادی توسط شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل برطرف شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین قدیمی" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: در این مانور که با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای تامین برق مستمر، پایدار و مطمئن  مرادلو و روستاهای مسیر مشگین‌شهر، مرادلو و روستای صلوات به طول 60 کیلومتر اجرا شد، تعداد 38 اکیپ عملیاتی با 182 نفر از تمامی شهرستان‌ها و مدیریت‌های برق استان حضور داشتند.
وی با اشاره به پرعارضه بودن فیدر یک پست 63 کیلوولتمشگین شهر و افت ولتاژ در منطقه افزود: برای حل مشکل افت ولتاژ منطقه نسبت به نصب یک دستگاه اتوبوستر با اعتبار 500 میلیون تومان اقدام شد که براساس ولتاژ اندازه گیری شده بعد از اجرای مانور افزایش 26 کیلوولت برای مشترکان صورت گرفت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل، افزایش قابلیت اطمینان و تاب‌آوری شبکه، کاهش خاموشی و انرژی توزیع نشده و کاهش تلفات انرژی و بهبود کیفیت برق را از اهداف و اقدامات اجرایی این مانور عنوان کرد و اظهار داشت: ارتقای سطح آمادگی کارکنان به منظور مقابله با بحران، افزایش ایمنی و کاهش خسارات غیر مستقیم حوادث ناشی از کار، هم افزایی و تقویت ظرفیت‌های بالقوه درون و برون سازمانی و افزایش رضایتمندی مشترکان از نتایج برگزاری این مانور به‌شمار می‌آید.
وی ادامه داد: تعویض سطح مقطع ابتدای فیدر به‌طول 2.5 کیلومتر، تعویض مقره‌های معیوب، شاخه زنی درختان مسیر خط 20 کیلوولت، تعویض تیرهای فرسوده و اصلاح کجی تیرهای بتونی و اصلاح و ساماندهی کات اوت فیوزهای انشعابات فرعی از اقدامات اجرایی صورت گرفته در این مانور بوده است.
  • خبرنگار:رویا اللهقلی پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر