کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/07/22 08:09

سامانه اطلس آب و فاضلاب اصفهان راه‌اندازی شد

مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی فاضلاب شرکت آبفای اصفهان گفت: با بهره‌مندی از سامانه اطلس، مديريت كمي و كيفي فرآيند تبديل كروكي طرح‌های لوله‌گذاري‌هاي آب و فاضلاب به پروفيل، در سطح استان با استفاده از فن‌آوری روز انجام می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن صالح" در این‌باره اظهار کرد: يكي از مهمترين درگاه‌هاي ارتباط مستقيم حوزه‌هاي فني با مشتركا‌ن و مراجعان، واحد طراحي نقشه و تهيه پروفيل به‌منظور اصلاح يا توسعه تاسيسات آبفا است.
مدیر دفتر مطالعات و بررسی های  فنی فاضلاب شرکت آبفای اصفهان، افزود: با توجه به توسعه روز افزون مناطق تحت پوشش خدمات شركت، افزوده شدن تراكم ساخت و ساز در مناطق مختلف و اضافه شدن محدوده‌هاي روستايي به جوامع هدف خدمات آبفای استان، حجم مراجعات به اين واحد به صورت فزاينده‌اي در حال افزايش است.
وی روش‌هاي سنتي تهيه پروفيل را موجب طولاني شدن روند رسيدگي به درخواست‌ها دانست و خاطرنشان کرد: با هدف ايجاد رضایت بیش از پیش مشترکان، سامانه اطلس در سطح استان راه اندازی شد تا به اين ترتيب علاوه بر افزايش دقت در طراحي پروفيل‌ها، مدت زمان رسيدگي به درخواست‌ها كاهش يافته و امكان پيگيري درخواست‌هاي معطل مانده به صورت روزانه براي مديران سيستم فراهم شود.
مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی فاضلاب شرکت آبفای اصفهان عنوان کرد: با راه‌اندازی این سامانه نياز به استفاده از كاغذ به حداقل ممكن رسيده و محدود به چاپ نسخه نهايي پروفيل شده است. عدم نياز به مراجعات حضوري همكاران آبفا از سراسر استان به ستاد مركزي براي پيگيري امور مربوط به طراحي و تحويل پروفيل‌ها نیز از ديگر نتايج مهم استقرار اين سامانه است.
وی با اشاره به برخي از قابليت‌هاي این سامانه نیز گفت: ارتباط با سامانه "همارا" به‌منظور آرشيو پروفيل‌ها و مستندات تهيه شده با فرمت‌هاي ديجيتالي و در نتيجه قابليت آرشيو طبقه بندي شده اسناد در فرمت‌هاي مختلف با تعريف سطوح دسترسي محدود يا نامحدود و نیز رصد و نمايش تفكيكي سرعت عمل واحدهاي مختلف، طي فرآيند و ايجاد شرايط مديريت زمان تهيه پروفيل، از فواید راه‌اندازی این سامانه است.
صالح، افزايش دقت و كيفيت طراحي نقشه‌ها و به حداقل ‌رساندن زمان تهيه پروفيل كه نقش مهمي در رضايت‌مندي مراجعان را دارد، یکی دیگر از قابلیت‌های اجرای این پروژه بر شمرد و خاطرنشان ساخت: بارگذاري لحظه‌اي و مستقل هر پروفيل از آلبوم مربوطه در سامانه و امكان دسترسي بلافاصله به مدرک و چاپ نسخه تاييد شده توسط منطقه مورد نظر، جستجوي چند منظوره اسناد و مدارك به منظور پاسخگويي بهتر به ارباب رجوع، اتصال هر مستند به مكان جغرافيایی عارضه مربوطه در زيرساخت مكانمند (تحت GIS) به منظور ايجاد امكان رديابي مكاني مستندات و نيز پيش بيني توسعه سامانه به زيرساخت‌هاي موبايل جي آي اس از دیگر مزایای این سامانه است.
  • خبرنگار:سميرا خدري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر