کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/07/21 09:15

بکارگیری فناوری نوین گندزدایی آب شرب در آبفای خراسان رضوی

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای خراسان رضوی از بکار گیری فناوری نوین گندزدایی آب آشامیدنی در  این شرکت خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جواد ادیبی‌نیا" این فناوری را سامانه جدید الکترولیز نمک طعام به روش تولید محلول مولتی اکسیدان معرفی کرد که در 46 نقطه از تاسیسات آبرسانی شرکت آب و فاضلاب استان خراسان رضوی راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به حساسیت و قیمت این سامانه، تدوین برنامه منظم و مستمر P.M(اقدامات پیشگیرانه و نگهداری) دارای اهمیت بالایی دانست و اظهار داشت: چهار سامانه دیگر تا پایان آذرماه در دیگر نقاط استان نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در روش الکترولیز نمک‌طعام از مواد شیمیایی مضر استفاده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در این روش بدون مصرف مواد شیمیایی مضر و تولید پساب، محلول اشباع آب نمک با درجه خلوص بالای ۹۹.۵ درصد از الکترودها (کاتد و آند) عبور داده شده و با اعمال جریان الکتریسیته محلول گندزدای "هیپوکلریت سدیم" با قدرت اثرگذاری بالا تولید می‌شود.

ادیبی‌نیا همچنین تأمین آب سالم و پایداری کلر آزاد باقیمانده تا انتهای شبکه، کاهش کلر از ابتدا تا انتهای شبکه، سرعت بالای گندزدایی و کاهش بیوفیلم و طعم و بوی نامطبوع آب را از مزایای روش الکترولیز نمک طعام برشمرد.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر