کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/07/21 08:38
در نیمه اول امسال صورت گرفت؛

اجرای 12 کیلومتر لوله‌گذاری و توسعه خطوط آبرسانی در سوادکوه

مدیر امور آبفای سوادکوه گفت: بیش از 12 هزار متر لوله‌گذاری، اصلاح و توسعه خطوط انتقال و شبکه توزیع آبرسانی طی نیمه نخست سال‌جاری در شهرستان سوادکوه اجرا شده است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدرضا اسماعیلی افرا" با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات بهینه به مشترکان، خطوط انتقال فرسوده شامل 800 متر در روستای کنیج کلا و معدن، 900 متر در روستای دهمیان، 500 متر در روستای اتو تعویض و اصلاح شد.
وی افزود: همچنین تعویض 75 فقره انشعاب فرسوده، دو هزار و 500 متر خط انتقال فلورد، 300 متر خط انتقال روستای کارمزد، اصلاح شبکه داخلی به طول 400 متر، تعویض 700 متر شبکه فرسوده در روستای سنگ سرک و نیز اجرا و توسعه 300 مترخط انتقال از جمله اقدامات این شرکت در 6 ماهه  ابتدایی سال است.
مدیر امور آبفای سوادکوه با اشاره به مهندسی مجدد ایستگاه‌های پمپاژ کلاریجان، پارسی، شورمست رودبار، گررودبار، کنیج کلا و کچید و نصب 5 دستگاه الکترو پمپ شناور جدید افزود: در راستای رفع کم‌آبی و مشکلات آب‌رسانی روستاهای گردنه سر، اسبوکلا، اسپرز و نجار کلا شامل نصب فلوتر و شیر فلکه در ورودی مخازن پمپاژ دوم، جا‌ به جایی لوله ورودی 150 مخزن اسبوکلا، همچنین بازسازی اتوماسیون ایستگاه‌های پمپاژ، به روز کردن اتفاقات شبکه روستاها و اصلاح مسیر خط انتقال از جمله اقدامات دیگر اجرا شده است.
اسماعیلی افرا از نصب چندین باب مخازن ذخیره خبر داد و گفت: یک باب مخزن 5 هزار لیتری در مسکن فرهنگیان پل سفید، یک باب مخزن 7 هزار لیتری برای رفع مشکل کم آبی روستای پیت سرا و یک باب مخزن 5 هزار لیتری در روستای سنگ سرک نصب شده است.
مدیر امور آبفای سوادکوه با اشاره به پیگیری و تهیه مخزن و دستگاه کلریناتور برای گند‌زدایی آب شرب روستاهای کارمزد و مجتمع رجه، دهمیان و روستاهای منطقه کسلیان، ادامه داد: در مدت یاد شده، پروژه آبرسانی به روستای لاکوم و لرزنه با لوله‌گذاری شبکه توزیع به طول یک هزار و 50 متر و نیز پروژه آبرسانی به روستای مته کلا و لولاک با لوله گذاری شبکه توزیع به طول سه هزار و 950 متر و همچنین خط انتقال به طول 400 متر اجرا شده است.
  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر