کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/07/19 13:32
مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفای کشور:

آب سنندج به لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد/ اجرای برخی اقدام‌ها برای ارتقای گوارایی آب شرب این شهر

مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، از اتخاذ تدابیری برای افزایش گوارایی آب شرب شهر سنندج خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا طباطبایی" امروز شنبه در جریان سفر به استان کردستان و بازدید از تصفیه‌خانه آب شهر سنندج با اشاره به اینکه عمدتا طعم آب‌های سطحی (سدها) با آب‌های زیرزمینی متفاوت است، گفت: کلیت آب شهر سنندج به لحاظ پارامترهای هیدرولیکی دارای مطلوبیت صد درصدی است.
مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آبفای کشور با بیان اینکه پایش‌های مستمری از سوی شرکت آبفای استان و شبکه بهداشت به‌عنوان دستگاه ناظر انجام می‌شود، ادامه داد: آب شهر به لحاظ سلامت مشکلی ندارد و فقط از نظر گوارایی در برخی ایام دچار تغییر می‌شود.
طباطبایی با یادآوری وارونگی‌های اتفاق اتفاده در مقاطعی از سال در دریاچه سد تصریح کرد: این امر موجب احساس مقداری تغییر در طعم و بوی آب می‌شود که به لحاظ ملاحظات بهداشتی مشکلی ندارد.
وی با تأکید بر اینکه همکاران شرکت آبفا در حال تلاش برای حل این موضوع هستند، خاطرنشان کرد: توسعه و افزایش ظرفیت سامانه ازن زنی در تصفیه‌خانه و اقداماتی روی فیلتراسیون و همچنین پایش‌هایی در حوضچه دریاچه سد برای جلوگیری از تشدید موضوع از جمله اقدامات در حال انجام است.
مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آبفای کشور ابراز امیدواری کرد با تدابیر اتخاذ شده، گوارایی آب شرب شهر سنندج طی روزها و ماه‌های آینده بهبود یابد.
  • خبرنگار:ادریس شریفی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر