کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/07/23 14:42

تعویض 24 کیلومتر شبکه سیم برق فرسوده به کابل خودنگهدار در "باشت" کهگیلویه و بویراحمد

مُدیر برق شهرستان "باشت" استان کهگیلویه و بویراحمد از تعویض 24 کیلومتر شبکه برق فرسوده به کابل خودنگهدار در این شهر و روستاهای حومه این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی رضایی" با اعلام این خبر اظهار کرد: 24 کیلومتر شبکه فرسوده برق در مناطق شهری و روستایی شهرستان باشت به کابل خودنگهدار تعویض شد، البته تعویض سایر شبکه‌های سیمی فرسوده نیز در دستور کار قرار دارد.
 
وی اعتبار هزینه شده برای تعویض شبکه فرسوده برق به کابل‌‌های خودنگهدار در این شهرستان را بیش از 26 میلیارد ریال عنوان و یادآور شد: همزمان با تعویض این شبکه‌ها، 300 عدد روشنایی معابر جدید در روستاهای شهرستان باشت نصب و اصلاح شده است.

مُدیر برق شهرستان باشت در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با اجرای این پروژه، 30 اصله پایه برق فشار ضعیف نیز که برای مشترکان مزاحمت‌هایی را ایجاد کرده بود جمع آوری و مشکلات آنان نیز برطرف شد.
 
به گفته رضایی، کاهش نرخ تلفات انرژی، جلوگیری از سرقت‌های احتمالی، تامین برق پایدار و کاهش نوسانات برق را از مهمترین مزایای اجرای پروژه تعویض شبکه‌های سیمی برق به کابل خودنگهدار است.
 
وی طول شبکه‌های برق فشار متوسط و ضعیف برق در شهرستان باشت را 410 کیلومتر عنوان و خاطرنشان کرد: از این میزان، 388 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 22 کیلومتر شبکه فشار ضعیف است.

رضایی، تعداد مشترک برق در این شهرستان را 9 هزار و 300 مشترک عنوان کرد.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر