کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/07/14 18:06
وزیر نیرو در آئين افتتاح طرح‌های برق‌رساني به 150 روستاي کشور:

پوشش برق‌رسانی روستایی کشور تا پایان دولت تدبیر و امید به ۹۹.۹ درصد می‌رسد/ برخورداری نیمی از جمعیت روستایی کشور از تخفیف صد درصدی طرح برق امید

وزیر نیرو گفت: امروز جمعیت شهری زیر پوشش انرژی برق در دنیا ۹۶ درصد و در کشور ۱۰۰ درصد است و جمعیت روستایی زیرپوشش برق به‌طور متوسط در دنیا ۷۹ درصد و در کشور ۹۹.۷ درصد است که تا پایان دولت تدبیر و امید این رقم به ۹۹.۹ درصد خواهد رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" عصر امروز دوشنبه در آئين افتتاح طرح‌های برق‌رساني به 150 روستاي فاقد برق در 24 استان كشور که با حضور رييس جمهوری از طريق ويدئوكنفرانس و به صورت همزمان در قالب بيست و سومين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ایران برگزار شد، افزود: این، شامل ۲۰ هزار عشایر کوچنده هم خواهد بود که آنها هم از سیستم‌های قابل حمل انرژی خورشیدی برخوردار خواهند شد.

وی اظهار داشت: همچنین جمعیت شهری زیر پوشش در مسئله آب در دنیا ۸۵ درصد و در کشور ما صد درصد است و جمعیت روستایی زیر پوشش از نظر آب پایدار در جهان ۵۳ درصد و در کشور ۸۲.۵ درصد است.

وی با بیان این که اتفاق‌های خوبی در بیش از ۷ سال گذشته صورت گرفته گفت: علاوه بر ۹۰۰ هزار نفری که تا نیمه نخست سال ۹۲ از شبکه آب سالم و پایدار برخوردار شده بودند، از ابتدای فعالیت دولت تاکنون ۸ میلیون نفر به این تعداد اضافه شده که ۱.۴ میلیون نفر دیگر هم به این رقم اضافه خواهد شد.

وزیر نیرو با اشاره به برق‌رسانی به ۳۵ روستا در هر هفته گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۹۱۸ روستا در کشور از این نعمت برخوردار شده‌اند.
 
وی افزود: به سه هزار و ۷۹ روستا از ابتدای دولت تدبیر و امید برق‌رسانی شده که تا پایان دولت به رکورد ۹۹.۹ درصد خواهیم رسید و امروز هم به مناسبت روز ملی روستا و عشایر ۱۵۰ روستا در ۲۴ استان کشور به این شبکه وصل می‌شوند.

اردکانیان افزود: تقریبا نیمی از هموطنان روستایی از امتیاز تخفیف صد درصدی ناشی از اجرای طرح برق امید که با مصوبه هیئت وزیران در آغاز شهریور وارد مراحل برنامه‌ریزی برای اجرا شد و از آبان ماه عملیاتی خواهد شد، برخوردار می‌شوند.

وزیر نیرو گفت: طبق ارزیابی به عمل آمده در سال گذشته چنانچه این هموطنان همان شیوه مصرف را ادامه دهند، جمعیتی حدود ۱۰ میلیون نفر از روستائیان از این تخفیف برخوردار خواهند شد.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر