کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/07/08 12:01
وزیر نیرو در آئین افتتاح همزمان 6 طرح‌ برقی استان آذربایجان غربی:

وزارت نيرو 195 پروژه در آذربايجان غربي در دست اجرا دارد/ بهره‌برداري از 360 پروژه بزرگ با سرمايه گذاري 60 هزار ميليارد تومان از ابتداي پويش/ 30 درصد مشتركان آذربایجان غربی مشمول طرح برق اميد هستند

وزير نيرو گفت: اين وزارتخانه در استان آذربايجان غربي 195 پروژه در دست اجرا دارد كه سرمايه گذاري انجام شده و در دست انجام براي اين‌ پروژه‌ها افزون بر 11 هزار و 211 ميليارد تومان است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» صبح امروز – سه‌شنبه - همزمان با هفته بیست‌ودوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سفر به استان آذربایجان غربی در آئین افتتاح واحد یک نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه و بهره‌برداری همزمان از طرح‌های برقی این استان شامل نيروگاه مقياس كوچك براي شهرك صنعتي، پروژه تقويت پست 400 كيلوولت و سه پروژه تقويت شبكه انتقال با يادآوري آغاز پويش از 17 مهر پارسال بر اساس مصوبه هيئت وزيران اظهار داشت:‌ در طول اين يك سال با احتساب پروژه‌هاي امروز در صنعت آب و برق و فاضلاب 360 پروژه بزرگ با سرمايه گذاري 60 هزار ميليارد تومان افتتاح شده است.
وي با بيان اين كه هر روز يك پروژه با سرمايه گذاري حدود 170 ميليارد تومان در شبانه روز در چارچوب پويش افتتاح شده به تغييرات پويش در سال 99 با باز شدن پرونده جديد اشاره كرد و اظهار داشت: بيش از 250 پروژه امسال در قالب اين پويش افتتاح مي‌شود كه تاكنون 121 پروژه از اين مجموع با احتساب پروژه‌هاي امروز با سرمايه گذاري 27 هزار و 700 ميليارد تومان به ثمر رسيده‌اند.
اردكانيان همچنين با اشاره به نتايج بررسي هاي جشنواره شهيد رجايي گفت: با افتخار به نمايندگي همه فعالان صنعت آب و برق كشور بويژه بخش خصوصي متعهد و مصمم و كاربلد ما در اين عرصه، وزارت نيرو به عنوان دستگاه برگزيده بر اساس شاخص‌هاي 12 گانه اعلامي رئيس جمهوري و دو شركت بزرگ وزارت نيرو به عنوان سازمان برگزيده بر اساس مجموعه شاخص‌ها انتخاب شدند كه شامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور و شركت توليد برق حرارتي است.
وزير نيرو با اشاره به نيروگاه سيكل تركيبي اروميه اظهار داشت: اين نيروگاه، نقش مهمي در برنامه‌هاي توسعه استان و تامين برق مطمئن و پايدار و تثبيت ايده مناسب در صرفه‌جويي مصرف سوخت و همچنين حمايت از برنامه‌هاي حفاظت محيط زيست و رونق توليد و امسال در جهش توليد دارد.
وي با بیان اینکه امسال طرح‌هاي مهم و عمده‌اي در آذربايجان غربي در دست اجراست، خاطرنشان كرد: جاي خوشبختي دارد كه در اين استان با روح همكاري و همدلي بين مسئولان اجرايي و حمايت‌هاي مردمي، طرح‌ها يكي پس از ديگري به مدار مي‌آيند و براي ما مسئولان هم توفيقي است كه در اين ايام و شرايط بتوانيم با عرضه آب و برق مطمئن و پايدار انجام وظيفه كنيم و پاسخي به همراهي‌ها، صبوري‌ها و بردباري‌هاي مردم داده باشيم.
اردكانيان گفت: يكي از طرح‌هايي كه در اين راستا نقش مهمي در مديريت مصرف دارد برق اميد است كه به تصويب هيئت وزيران رسيده و از ماه آينده اجرايي خواهد شد.
وي افزود: به موجب اين طرح در استان آذربايجان غربي كه بيش از يك ميليون مشترك خانگي دارد،‌ حدود 300 هزار مشترك كم مصرف از ماه آينده قبض برقي كه دريافت مي‌كنند از تخفيف صد درصدي برخوردار است.
اردكانيان گفت: اميد است به تعداد اين‌ها افزوده شده و گروه‌هاي ديگري از خوش مصرف‌ها هم به اين ميزان بپيوندند تا با صرفه‌جويي در مصرف بتوانيم از انرژي صرفه‌جويي شده در ساير بخش‌ها از جمله توليد و صادرات انرژي و بخش‌هاي مولد استفاده كنيم.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر