کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
بین الملل
1399/06/31 15:06

معاون برق و انرژی وزیر نیرو وارد کابل شد

معاون برق و انرژی وزیر نیرو و تیمی از مدیران صنعت برق کشور که برای توسعه روابط برقی بین ایران و افغانستان به کابل سفر کرده‌اند، ظهر امروز (دوشنبه) وارد این شهر شدند.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حائری" و هیئتی متشکل از مدیران بخش برق و انرژی کشور که با هدف توسعه روابط و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در صنعت آب و برق و افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی آب، برق و انرژی‌های نو ایران به افغانستان سفر کرده است، ظهر امروز وارد فرودگاه کابل شدند.
این هیئت امروز دیدارهایی را با مقامات دولت افغانستان از جمله محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه و عبدالهادی ارغندیوال، وزیر مالیه این کشور خواهند داشت.
حضور در نخستین نمایشگاه اختصاصی – تخصصی آب، برق، انرژی‌های نو، خدمات فنی مهندسی ایران که از تاریخ یکم تا سوم مهرماه در کشور افغانستان برگزار می‌شود، از برنامه‌های دیگر این هیئت است. در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه اختصاصی – تخصصی ایران در افغانستان، نشست‌هایی با حضور شرکت‌های ایرانی و مقام‌های دولتی و بخش خصوصی، تجار و بازرگانان افغانی برگزار خواهد شد.
همچنین طبق برنامه در این نشست‌ها، قرار است فرصت‌های همکاری موجود به منظور سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری به‌ویژه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر بررسی شده و گفت‌و‌گوهای دوجانبه در نمایشگاه با بخش خصوصی و نیز فرصت‌های همکاری موجود برای سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری صورت گیرد.
 نخستین نمایشگاه اختصاصی – تخصصی "آب، برق، انرژی، ایران" از تاریخ یکم تا سوم مهرماه امسال با حضور حدود ۷۰ شرکت در فضای نمایشگاهی ۶۰۰ مترمربع در کشور افغانستان برگزار خواهد شد.
 
هیئت ایرانی در این سفر متشکل از «همایون حائری» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، «محمد ساتکین» معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساتبا، «محمد ولی علاءالدینی» رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساتکاب، «محمدحسن متولی‌زاده» رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل توانیر، «علی عدالت»، دستیار وزیر نیرو در امور کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و «علی‌اصغر اسماعیل‌نیا»، معاون هماهنگی مالی، پشتیبانی و امور مجامع توانیر است.
  • خبرنگار:حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر