کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1399/06/31 10:19
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران خبر داد:

ایجاد 3.5 کیلومتر دیواره‌سازی در حاشیه رودخانه‌های مازندران/ بررسی طرح 5 ساله برای لایروبی رودخانه‌های استان

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به بررسی طرح 5 ساله برای لایروبی رودخانه‌های این استان از ایجاد 3.5 کیلومتر دیواره سازی در حاشیه رودخانه‌ها در دو سال گذشته خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حیدر داودیان" در گفتگوی زنده با صدای مرکز مازندران با اشاره به ایجاد 3.5 کیلومتر دیواره سازی در حاشیه رودخانه‌ها در سال‌های اخیر، یادآور شد: پس از وقوع سیلاب  اواخر سال 97 و اوایل سال گذشته، حدود 300 کیلومتر از مسیر رودخانه‌ها لایروبی شد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: در نظر داریم با استفاده از ظرفیت اعتبارات عمومی و بخش خصوصی در قالب یک طرح 5 ساله نقاط آسیب پذیر را شناسایی کرده و با اجرای طرح‌های مهندسی رودخانه میزان خسارات وارده را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در مازندران حدود 7 هزار کیلومتر رودخانه وجود دارد که حدود 4.5 میلیون متر مکعب آب در آنها جریان دارد، اظهار کرد: بخشی از این حجم آب به صورت سیلاب جاری و خساراتی را در حوزه سازه‌های تقاطعی و هم در حوزه منازل مسکونی و اراضی کشاورزی به دنبال دارد.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به نقش سدها در کنترل سیلاب تلاش می‌شود از ظرفیت قانون بودجه امسال جهت اجرا و تکمیل سد‌های در دست مطالعه و اجرا استفاده شده تا میزان خسارت به حداقل برسد.

  • خبرنگار:امرالله براري
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر