کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/06/29 13:59

محدودیت‌های کرونایی باعث کاهش مصرف آب شرب در طرقبه شاندیز شد

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان طرقبه شاندیز گفت: محدودیت‌های ناشی از موج اول شیوع کرونا باعث کاهش مصرف آب شرب در این شهرستان ییلاقی شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اصغر پاکروان" افزود: بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا ویروس در استان خراسان رضوی ورود گردشگران در موج اول کرونا به شهرهای طرقبه و شاندیز ممنوع و همین موضوع باعث کاهش مصرف آب در این شهرستان شد.
وی با بیان اینکه در پی اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، حدود سه هزار اشتراک به آمار مشترکان تحت پوشش امور آبفای طرقبه شاندیز افزوده شده است، اظهار داشت: در چهار ماه اول سال گذشته حدود یک میلیون و 900 مترمکعب آب شرب در این شهرستان مصرف شد که این رقم  در سال جاری با 143 هزار مترمکعب کاهش به یک میلیون و 755 هزار مترمکعب رسید.
مدیر امور آب و فاضلاب طرقبه شاندیز همچنین اعلام کرد: با هدف تامین آب پایدار مشترکان 100 درصد انشعابات فضای سبز شهر شاندیز و 90 درصد انشعابات شهر طرقبه از شبکه آب شرب جدا شد.
وی گفت: بخشی از پساب فاضلاب شهر طرقبه در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد و در شهر شاندیز هم بخشی از فضای سبز با پساب مسکن مهر آبیاری می‌شود.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر