کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/06/26 12:01
قائم مقام مدیرعامل آبفای هرمزگان خبر داد:

افزایش ظرفیت آبی شهرستان سیریک در استان هرمزگان/ روند تامین آب در کوهستک بهبود می‌یابد

قائم مقام مدیرعامل آبفای استان هرمزگان گفت: بهره‌برداری از آب شیرین‌کن 3 هزار مترمکعبی زیارت و توسعه آب شیرین‌کن سیریک از اقدامات انجام شده است و با تکمیل این پروژه‌ها شاهد افزایش ظرفیت منابع آبی این شهرستان خواهیم بود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،‌ "احمد شاکری" با اشاره به مشکل محدودیت منابع آبی استان هرمزگان، اظهار داشت: در برخی مناطق با توجه به ظرفیت آبی موجود و تا زمان رفع اساسی چالش کم آبی، ناگزیر به نوبت‌بندی آب هستیم.
قائم مقام مدیرعامل آبفای هرمزگان در خصوص انتشار خبر «هفته‌ای دو ساعت سهمیه شهروندان کوهستکی» در شبکه‌های اجتماعی، گفت: با توجه به اینکه در شهرستان سیریک با کمبود آب مواجهیم، ناگزیر نوبت‌بندی در شهر کوهستک هر 10 روز یکبار به مدت سه شبانه روز انجام می‌شود که در نتیجه این خبر صحت ندارد.
وی افزود: در حال حاضر به کمک مشارکت مردمی پروژه اصلاح و توسعه خط انتقال آب به طول 2 هزار متر در شهر کوهستک در حال اجراست که با اتمام آن روند تامین آب این شهر بهبود می‌یابد.
به گفته شاکری، همچنین این مجموعه پروژه انتقال آب از منطقه تلنگ شهرستان میناب به شهر سیریک( به طول 40 کیلومتر) را در دست مطالعه دارد و پیگیری‌های لازم جهت تامین اعتبار این پروژه در حال انجام است.
وی اضافه کرد: با اجرای این پروژه مشکل کمبود آب در شهر کوهستک به‌طور کامل برطرف خواهد شد.
  • خبرنگار:زهرا بیگلری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر