کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1399/06/22 16:40
معاون وزیر نیرو در نهمین جلسه ستاد برق امید:

طرح "برق امید" رویکردی اثربخش برای حل چالش‌های فنی و کاهش هزینه‌ها در صنعت برق است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، تلفات شبکه، مدیریت پیک مصرف و شبکه‌های فرسوده را چالش‌های فنی شرکت‌های توزیع برق دانست و بر اثربخشی طرح "برق امید" در حل این چالش‌ها و کاهش هزینه‌های صنعت برق تاکید کرد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حائری" در نهمین جلسه ستاد "برق امید" که با ارایه گزارش عملکرد شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای از طریق ویدئو کنفرانس، در مرکز پایش صنعت برق برگزار شد، پیوستن مشترکان پرمصرف و خوش مصرف به مشترکان کم مصرف که با تاکید بر حفظ رفاه اجتماعی و توسعه ملی کشور انجام می‌شود را به لحاظ مالی نیز با کاهش هزینه‌های صنعت برق همراه دانست و با اشاره به مشکلات تجهیزات شبکه در تابستان به ویژه کابل‌ها و ترانسفورماتورهای با عمر بالای 30 سال، تصریح کرد: طرح "برق امید" می‌تواند نیاز سرمایه‌گذاری برای ساعات محدودی از پیک تابستان را کاهش داده و به افزایش عمر مفید تجهیزات کمک کند.
وی با اشاره به فرصت کمی که برای آگاه‌سازی ذی‌نفعان این طرح وجود دارد، بر پاسخگو بودن مدیران عامل شرکت‌های برق در خصوص اجرای طرح "برق امید" تاکید کرد و خواستار ورود فعالانه شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای و بهره‌مندی از مزایای این طرح در جهت حل چالش‌های فنی و کاهش هزینه‌های صنعت برق شد. 
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، تبیین اثرات تکمیلی طرح در کاهش تلفات، مدیریت مصرف و کاهش هزینه‌ها برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعامل با مراکز صدا و سیما برای آگاهی بخشی و افزایش مطالبه‌گری مردم در این زمینه را حایز اهمیت دانست.
در ادامه این نشست، "محمدحسن متولی‌زاده" مدیرعامل شرکت توانیر سرعت بخشی به روند اجرای طرح در شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای را مورد تاکید قرار داد و تبیین قابلیت‌های اثربخش طرح برق امید برای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و تعامل با مراکز محلی صدا و سیما، پخش روزانه گزارش‌های خبری، مصاحبه با مشترکان محلی شرکت‌های برق در این خصوص و لزوم فعالانه‌تر نقش روابط عمومی‌های صنعت برق در این زمینه را حایز اهمیت دانست.
مدیرعامل توانیر درخصوص استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای اجرای طرح "برق امید"، از راه‌اندازی یک سایت ویژه در این خصوص در آینده نزدیک خبر داد که شرکت‌های برق را قادر می‌سازد با تمرکز روی این سایت از ظرفیت‌ شبکه‌های اجتماعی در این عرصه بهره‌مند شوند.
در ادامه این نشست که با ارایه گزارش شرکت‌های توزیع برق تهران بزرگ، شیراز، شهرستان مشهد، مازندران، زنجان و البرز در خصوص برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام شده و پیشنهادات اجرای طرح "برق امید" از طریق ویدیو کنفرانس همراه بود، غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر از فعالیت چهار کمیته در توانیر شامل کمیته‌های "اجرایی"، "بهینه‌سازی و آموزش"، "تدوین دستورالعمل‌ها" و "پنل‌های خورشیدی" در این زمینه خبر داد و گفت: دستورالعمل‌های اجرایی طرح برق امید نیز به زودی نهایی و ابلاغ خواهد شد.
در ادامه، مصطفی رجبی مشهدی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر از طراحی یکصد سئوال و پاسخ پیرامون وضعیت طرح برق امید و شمول آن خبر داد که در صورت تایید، جهت اطلاع رسانی از طریق سایت برق امید یا سایر روش‌ها در اختیار شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای قرار می‌گیرد.
  • خبرنگار:قدرت اله علیزاده
  • منتشر کننده:امیر جعفری آزاد/ سردبیر