کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب و فاضلاب
1399/06/22 12:25
تا دو ماه آینده انجام می‌شود؛

نصب بیش از 89 هزار رشته انشعاب فاضلاب در ناحیه مرکزی پایتخت

با رفع انفصال شبکه فاضلاب ناحیه مرکزی تهران و بهره‌برداری از شبکه و خطوط اصلی آن تا دو ماه آینده، امکان نصب 89 هزار و 324 رشته انشعاب فاضلاب در محدوده مرکزی شهر تهران فراهم خواهد شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مسعودرضا ثامنی" معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران در حاشیه بازدید مدیرعامل آبفای استان تهران از عملیات اجرایی رفع انفصال شبکه فاضلاب ناحیه مرکزی تهران با اعلام این خبر افزود: انفصال چهارراه سیروس به‌عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین انفصال ناحیه مرکزی تهران در تقاطع خیابان شهید مصطفی خمینی با خیابان ۱۵ خرداد واقع شده است.

ثامنی در تشریح این پروژه گفت: قطر این نقطه انفصال از شمال ۱۴۰۰ میلی‌متر، از جنوب و خروجی چهارراه سیروس ۱۶۰۰ میلی‌متر، از شرق ۶۰۰ میلی‌متر و از غرب ۱۲۰۰ میلی‌متر است و در وسط چهارراه یک منهول بزرگ ۱۲ متری با اختلاف ارتفاع ۹ متر درحال ساخت است.

او افزود: با رفع انفصال این نقطه امکان بهره‌برداری از ۴۷۹ کیلومتر شبکه فاضلاب ناحیه مرکزی از شمال تپه عباس‌آباد، شرق خیابان شریعتی، غرب محدوده خیابان ولیعصر و جنوب خیابان مولوی امکان‌پذیر خواهد شد.

ناحیه مرکزی تهران با بیش از ۳۰۰۰ هکتار مساحت شامل مناطق ۶، ۷، ۱۲ و بخشی از مناطق ۳ و ۱۱ کانون اقتصادی اجتماعی شهر تهران است.

  • خبرنگار:رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر