کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
1399/06/22 10:33
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان:

اجرای تصفیه‌خانه و خط انتقال آب رحیم‌آباد در گیلان از اولویت‌هاست

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه تصفیه‌خانه آب طول لات، ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب مخزن رحیم‌آباد از اولویت‌های آب گیلان است، از پیشرفت بالای 60 درصد این پروژه‌ها خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "وحید خرّمی" در حاشیه بازدید از پروژه‌های آب رحیم آباد، اظهار کرد: تأمین آب شرب پایدار و سالم برای شهرهای شرق گیلان، هدف از تکمیل و راه‌اندازی اضطراری تصفیه‌خانه آب طول‌لات رحیم‌آباد است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در خصوص احداث ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب مخزن رحیم‌آباد افزود: هدف از اجرای‌ این پروژه، احداث‌ و تجهیز ایستگاه پمپاژ جهت انتقال آب از خط انتقال سفیدآب- بندبن به مخزن 2 هزار مترمکعبی در بالادست منطقه و خط برگشت از مخزن 2 هزار تا اتصال به شبکه توزیع شهر جهت تامین آب آشامیدنی و فشار مناسب شهر رحیم‌آباد است.
وی با بیان اینکه این پروژه 74 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: تاکنون نیز بیش از 3 هزار و 300 متر طول لوله‌‌گذاری با استفاده از لوله‌های پلی‌اتیلن به قطرهای 355 و 250 میلی‌متر و پیشرفت 60 درصدی عملیات احداث ساختمان ایستگاه پمپاژ، احداث گابیون در ساحل نهر موجود در جاده روستایی و مرمت جاده‌های مسیر لوله‌گذاری، دسترسی و راه روستایی پس از اتمام عملیات لوله‌گذاری مطابق مشخصات فنی پیمان به انجام رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان افزود: نیاز آبی حداکثر ساعتی تصفیه‌خانه 678 لیتر بر ثانیه بوده که در حال حاضر به‌منظور بهره‌‌برداری رساندن اضطراری تصفیه‌‌خانه، تمامی تاسیسات برای ظرفیت حداکثر ساعتی 452 لیتر بر ثانیه طراحی و در حال اجراست.
  • خبرنگار:مسعود اولیایی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ دبیر خبر